Login

Српска шестрока на Црвеном тргу

Оцените овај чланак
(0 гласова)

bs-rusije-uvodnaШесторица српских бициклиста учествоваће на три једнодневне трке у категорији 1.2 за УЦИ бодове и једној етапној у кетегорији 2.2 од 1. до 9. маја у Москви.

Пут руске престонице кренули су прво Жолт Дер и Есад Хасановић олимпијски кандидати Радничког из Крагујевца и Марко Станковић из краљевачког Металца и Никола Козомара из Партизана.

Дан касније полетео је за Москву и селектор Радиша Чубрић, а директно из Истанбула са “Председничке трке“ стигли су олимпијски кандидат Партизана Иван Стевић и млади суботички ас из Спартака, такође кандидат за ОИ у Лондону Габор Каса који ове сезоне возе за турски „Салкано тим“.

- Очекујем добре резуктате, млади Станковић и Козомара су жељни трка, а Дер је показао одличну форму на трци „Београд – Бањалука“ - каже селектор Радиша Чубрић.-

Стевић и Каса су мало уморни од „Председничке трке“ и у једнодневним тркама ћемо правити тактику како се буду осећали. Добро познајемо стазе тако да ту неће бити изненађења. Конкуренција је, као и увек, атомска, јер уз доста руских селекција долазе и традиционално јаки Немци, Украјинци, Белоруси...

Прва трка је 1. маја „Куп градоначелника“, дуга је 2. маја „Меморијал Олег Дјаченко“, трећа 3. маја „Велика награда Москве“ и потом од 5. до 9. маја етапна
трка „Пет кругова око Москве“.

Српски бициклисти забележили су у две последње „московске турнеје„ много добрих резултата. Прошле године, Иван Стевић је победио на „Купу градоначелника“ и био је други у генералном пласману на „Пет кругова око Москве“ победивши и у првј етапи ове трке, док је на „Великој награди Москве“ заузео десето место.

У 2010. Дер је победио на „Купу градоначелника“, Хасановић на „Пет кругова око Москве“, док је Стевић био пети у „Великој награди Москве“.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено петак, 25 мај 2012 02:52
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.