Login

"Дифовцима" десет медаља у Бугарској

Оцените овај чланак
(1 Глас)

lukamilojevicgimnastikasivamajicaБЕОГРАД - Млади гимнастичари београдског клуба “Диф”  дебитовали су на међународној сцени  на  турниру у Благоевграду у Бугарској у организацији ГС Бугарске и клуба “Љупчо Солачки”. Освојили су десет појединачних медаља и пехар за треће место у екипној конкуренцији код дечака.

Ово је леп успех обзром да су ривали “Дифовцима” били млади гимнастичари најквалитетнијих бугарских клубова, као и из екипа из Грчке.
Код дечака, у категорији два, екипа Дифа је освојила треће место. Вежбали су Лука Милојевић, Стефан Димитријевић и Игњат Бичанин. Лука Миливојевић (узраст од осам до десет година, категорија два) је и најтрофејнији гимнастичар Дифа пошто је освојио, уз екипну бронзу, још једно појединачно сребро и три бронзе.
У категорији три (узраст од  11 и 12 година),  Никола Аћимовић освојио је  две бронзане медаље.
И девојчице су сјајно вежбале. Ива Бараћ (категорија два,  узраст од осам и девет година)  освојила је сребро и бронзу,  а Дарија Миљковић у категорији три, узраст од 11 и 12 година,  окитила се са два бронзана трофеја.
- После дуже паузе, неки београдски клуб је са гимнастичарима овог узраста учествовао на међународном турниру, па је ово је за све нас било дивно искуство. Захваљујемо се домаћинима у Благоевграду на гостпоримству и лепој организацији -  рекао је тренер Дифа Марко Ђедовић.- Нашим младим гимнастичарима, управо овакви турнири помажу да виде где су у међународној конкуренцији а свака медаља им је подстрек да наставе још упорније да вежбају.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено четвртак, 06 децембар 2012 15:43
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.