Login

Србија друга, Мрђеновићева трећа у Љубљани

Оцените овај чланак
(1 Глас)

gimnastikaarhivaЉУБЉАНА - Јуниорска гимнастичка врста Србије заузела је одлично друго место са 96,150 бодва на међународном тирниру “Зелена Јама” у Љубљани који је успешнао организовао истоимени клуб.  Победила је прва селекција Аустрије са 98,750 бодова, трећа је била Бохемија Праг са 96,000 бодова.

У репрезентацији Србије биле су  Тамара Мрђеновић, Анђела Ђурђевић и Дејана Кузмановић из Соколског друштва Војводина (Нови Сад) а из Србије је учествовала још и појединка из Соколског друштва Сремска Митровица, Теодора Ванчик. Тренер репрезентације био је Александар Пандуров из Соколског друштва Војводина, а тренер Соколског друштва Сремска Митровица био је Млађен Јаковљевић. Сремска Митровица је зауела 16. место. За екипни пласман рачунале су се две највеће оцене по справи.
У појединачном вишебоју, треће место освојила је Тамара Мрђеновић са 48,650 бодова. Победила је Аустријанка Џесика Стабингер са 51,750 бодова, друга је била Анета Холасова са 49,050. Девето место заузела је Анђела Ђурђевић, 15. место Дејана Кузмановић и 60. место Теодора Ванчик.
Учествовали су  су гимнастички клубови и репрезентације из девет земаља: Аустрије, Србије, Чешке, Хрватске, Словачке, Словеније, Италије, Израела и Шведске, укупно 22 екипе са 61 гимнастичарком.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено уторак, 28 мај 2013 13:21
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.