Login

Стевић и Станковић победили на четири пролазна циља у Бугарској

Оцените овај чланак
(1 Глас)

bugarskamarkostankovicТРИАВНА - Марко Станковић репрезентативац ЦЦН Металца и српски интернационалац у румунском Тушнаду Иван Стевић, освојили су прва места на четири од пет пролазних циљева у петој, најдужој, етапи 63. трке “Око Бугарске” популарне “Обиколке” од Бургаса до Триавне од 208 км. Јунак етапе био је млади Краљевчанин из ЦЦН Металца Милош Борисављевић који је стигао 11.  са 23 секунде заостатка иза  победника, сјајног Пољака Марцина Сапе.

Сапа је  побегао у завршнци етапе из групе и дошао соло на циљ после 5:22,06 часова вожње направивши предност од 23 секунде пред групом од 49 бициклиста у којој су, уз Борисављевића били и чланови репрезентације Јован Зекавица на 16. и Марко Даниловић на 34. месту. На 51. позицији етапу је завршио Есад Хасанивић гост у бугарском Хемусу из Тројана са 45 секунди заостатка, док је репрезентативац Стефан Стефановић био 69. са 1,40 минута, а Марко Станковић 73. са 4,30 минута слабијим врмном.
Иван Стевић је завршио на 84. месту а Габор Каса (национални тим) на 85. са по 7,46 минута слабијим временом. Никола Козомара млади ас ОБК Београда, гост у бугарској екипи “Цар Симеон” је био 103. са 17,39 минута  иза победника Сапе. Одустао је Дејан Марић ас Радничког, такође гост у “Цар Симеону”.
- О српским бициклистима се много лепог чуло у току ове исцрпљујуће етапе и све честитке свима за сјајну вожњу – каже селекто Радиша Чубрић.-  Стевић је победио на првом пролазном циљу и освојио је и награду града Карнобата, док је  Станковић славио на другом пролазном циљу и освојио прво мест у спринту за спонзорску награду “Изида”. Једини који је је у овој етапи још победио на пролазним циљевима је био Украјинац Квачук славивши у Гуркову. Поново смо имали пехове, пали су Борисављевић и Зекавица. Станковић је био у сјајном бегу са Сапом и још шесторицом бициклиста, али када их је Пољак “отресао” прогутала их је група. Чека нас последња, шеста, “краљевска етапа” 5. септембра од Триавне до Тројана од 170 км. Идемо преко оба легендарна брдска циља бугарског бициклизма Шипке и Беклемета, надам се да Борисављевић може да нападне, дође у првих десет и освоји белу мајицу за најбољег младог возача што нам је један од циљева.
Француз Реми ди Грегорио стигао је 22. и сачаувао „жлту фланелку“ са 27 секунди бољим временом од Бугарина Спаса Ђурова и 1,06 минута предности пред Михајлом Кононенком (Украјина). Српски бициклисти заузимају ове позиције: 30. Борисављевић + 1,06, 50. Стефановић + 6,27, 52. Зекавица + 6,32, 54, Хасановић + 6,34, 69. Даниловић + 16,55, 70. Стевић + 16,55, 73. Станковић + 20,06, 77. Каса + 23,31, 107: Козомара + 1:26,30 часова.
Стевић је трећи у пласману за најактивније бициклисте (рачунају се пролазни циљеви и пласмани у етапама) као и у бодовању за спонзорску награду “Изида”.
У генералном пласману екипа, Колс (Украјина) и даље води, Тушнад се попео  са петог на четврто место, а репрезентација Србије са 13. на 11. позицију у конкуренцији 22 тима.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено среда, 04 септембар 2013 21:38
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.