Login

Растко Јокић шампион Европе

Оцените овај чланак
(2 гласова)

1alicanteshooting2АЛИКАНТЕ -Жетва медаља, злато и два сребра српских стрелаца - инвалида трећег дана Шамионата Европе у Аликантеу у Шпанији!

Шампион Европе са европским рекордом финала од 181,4 круга постао је Растко Јокић у дисциплини МК пиштољ на 50 метара, сребрну медаљу освојио је Ласло Шурањи МК пушком тростав, а сребром се окитила и репрезентације  Србије ваздушном пушком стојећи (категорија СХ2)  у којој су били Синиша Видић, Драган Ристић и Здравко Савановић.
Растко Јокић је у финале МК пиштољем на 50 метара ушао као шести са 522 круга али је сјајно гађао у плеј офу и са 181,4 круга дошао до европског злата и рекорда претекавши Славомира Окониевског (Пољска) са 178,4 круга и Валери Пономаренка (Русија) са 157,4 круг. Леп успех је и пласман Живка Папаза на осмо  место са 64,9 круга. Пре финале био је пети са 524 круга. Трећи српски представник Средо Радовић завршио је на 22. месту са 498 кругова.
Ласло Шурањи је у дисциплини МК пушка тростав освојио сребрну медаљу са 457,8 кругова. Победио је Јонас Јакобсон (Шведска) са 468,9 кругова, док је бронза припала Јосефу Нумајеру (Немачка) са 448,6 кругова.
Пре финала Јакобсон је са 1.172 круга и новим светским и европским рекордом у троставу био први, док је Шурањи са 1.130 кругова (клечећи 379, лежећи 386, стојећи 365)  ушао у финале као девети, јер је  учествовао ван конкурнције и један Аустралијанац.
Сребрна медаља припала је селекцији Србији у дисциплини ваздушна пушка  -стојећи (апсолутна конкуренција мушкарци и жене, инвалидност СХ2) са 1.865,7 кругова (Видић 626,6, Ристић 623,2, Савановић 615,9). Шампион Европе постала је Велика Британија са 1.877,5 кругова, док је бронзу у конкуренцији седам екипа освојила Украјина са 1.863,5 кругова.
У појединачном финалу у овим оружјем,  Видић је освојио осмо место са 124,1 круга. Пре финала био је седми са 626,6 кругова. Драган Ристић је на крају био 13. са 623,2 круга а Здравко Савановић 28. са 615,9 кругова.
Српски стрелци су до сада на ЕШ освојили шест медаља: два злата, три сребра и бронзу.
Првог дана златом са светским рекордом окитио се ваздушном пушком Ласло Шурањи, а бронзану медаљу је освојио је Живко Папаз МК пиштољем на 25 метара.
Другог дана сребрна медаља припала је  репрезентацији Србије МК пиштољем на 50 метара (Папаз, Јокић, Радовић)
Трећег дана злато је освојио Растко Јокић МК пиштољем на 50 метара, и два сребра Ласло Шурањи МК пушком тростав и репрезентација ваздушном пушком стојећи - СХ2 (Ристић, Видић и Савановић).

Извор: Куча добрих вести

Последњи пут измењено субота, 26 октобар 2013 23:38
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.