Login

Јовановић освојио пет бодова у Светском купу у Белгији

Оцените овај чланак
(1 Глас)

1IVANJOVANOVICКОКСИЈДЕ - Српски бициклиста Иван Јовановић - Леми (Прогресив, Београд) освојио је у мајици белгијске екипе Мелботек пет светских бодова за 51. место у трци Светског купа у цикло кросу у белгијском граду Коксијдеу.

Победио је, по лепом и сунчаном времену,  Нилс Алберт (Белгија) који је тренутно други у на светској ранг листи, испред Франсиса Мориа (Француска) и Филипа Васлебена (Немачка). Четврто место освојио је Белгијанац Свен Нис који је и водећи у на светској ранг листи.
Јовановић је пре ове трке возио на две Ц 1 трке у Белији и освојио 43. место у Хаслету и 30. место у Гавереу. Обе трке добио је Нис. Иван Јовановић је белгијску турнеју, која ће трајати до средине децембра,  почео трком у Ниелу где је заузео 26. место.
На светској ранг листи Србија је 23. у цикло кросу са 200 поена које су јој донели за пласмане на државном првенству тројица првих – Бојан Ђурђић, Иван Јовановић и Борис Поповић.
На појединачној светској ранг листи, Ђурђић (Раднички Крагујевац) је са 100 поеена на130. месту, Јовановић је пре ове трке са 60 поена био 180. а Поповић (Рис сајклинг Нови Сад) 221. са 40 поена. Јовановић ће са пет поена у Коксијду поправити пласман за десетак места. Укупно је 551 возач освајао бодове.

Извор: Кућа добрих вести

Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.