Login

Два пета места српским стрелцима инвалидима на СП

Оцените овај чланак
(1 Глас)

1nssulrastkojokicСУЛ - Српски стрелци - инвалиди освојили су два пета места у гађању МК пиштољем на 50 метара (класа СХ 1 микс) на Шампионату света (ИПЦ) у немачком граду Сулу.

Репрезентација Србије је са 1.522 круга (Јокић 526, Папаз 502, Радовић 494) заузела пету позицију и за бронзу им је недостајало десет кругова. Злато је припало Кореји са 1.576, сребро Русији са 1.540, а бронза Азеребејџану са 1.532 круга.
У појединачно финале, које је вредело 524 круга, пласирао се као пети Растко Јокић са 526 кругова.  Финале је слабо почео (први хитац 6,8)  касније је гађао веома солидно, али је на крају остао пети са 124,5 кругова. Славио је Цеват Карагол (Турска) са 181,4 круга, испред Валерија Пономаренка (Русија) са 179,4 круга, док је бронза припала Ху Хе Лију из Кореје са 159,2 круга.
У конкуренцији 44 стрелца, Живко Папаз је био 28. са 502 круга, док је Средо Радовић завршио на 36. месту са 494 круга.
На Шамонату света до сада су српски стрелци освојили две сребрне медаље: Драган Ристић  ваздушном пушком лежећи (СХ 2 микс) и репрезентација Србије у истој дисциплини.
Селекцији Србије, припала је вицешампионска титула са 1.899,4 круга (Ристић 639,2, Савановић 633,1, Видић 627,1). Злато је освојила Кореја са 1.900,5 кругова, док су се бронзом окитили стрелци Велике Британија са 1.899,2 круга.
 Драган Ристић је до сребрне медаље дошао са 211,9 кругова.  Финкиња Мина Синика Леинонен на првој позицији имала је 212 кругова, док је бронзу освојио Мајкл Џонсон из Новог Зеланда са 189,9 кругова.
Последњег дана српски стрелац Ласло Шураљи такмичиће се МК пушком тростав у класи СХ 1.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено четвртак, 24 јул 2014 18:59
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.