Login

Подељене бронзе на женском турниру

Оцените овај чланак
(0 гласова)

boks-zene-pf-uvodnaЛОНДОН - У три једине женске боксерске категорије познате су власнице бронзаних медаља на Олимпијским играма у Лондону. У категорији до 59 кг, у финале су се пласирале Кинескиња Цан Цан Рен која је са 10:8 победила Марлен Еспарза (САД) и Никола Адамс (Велика Британија) која је у полуфиналном мечу савладала са 11:6 Мери Чунгнеијанг Хмангте (Индија).

Американка и Индијка освојиле су бронзе. Иркиња Кети Тејлор победила и Мавзину Чориеву (Таџигистан) са 17:9 у полуфиналу и пласирала се у финале.

Ривалка ће јој бити Софија Очигава из Русија која је победила Адриану Араухо (Бразил) са 17:11. Бразилка и Таџигистанка окитиле су се бронзама.

Клариса Шилдс (САД) славила је у полуфиналној борби у категорији до 75 кг против Марине Волнове из Казахстана са 29:15 и пласирала се у финале где ће боксовати са Надеждом Торлоповом из Русије која је у полуфиналном мечу савладала Јинси Ли (Кина) са 12:10. Казахстанка и Кинескиња су освојиле бронзе.

Финала су 9. августа.

Извор: Кућа добрих вести

Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.