Овакво решење би директно утицало на квалитет ваздуха, као и на здравље грађана Србије, па је цивилно друштво препознало потребу за дискусијом на ову тему.
С тим у вези у уторак 13. фебруара са почетком у 11 часова одржаће се округли сто који организује организација UNEKOOP из Параћина уз подршку Регионалног центра за животну средину за Централну и Источну Европу – REC на ову тему.
Округли сто ће окупити представнике институција, организација цивилног друштва и представнике стручне јавности.
Догађај ће се одржати у Народној Скупштини Србије, Краља Милана 14.
Округли сто се организује у оквиру Програма подршке цивилном друштву у Србији у области животне средине – CSOnnect који реализује REC уз финансијску подршку Шведске међународне агенције за развој и сарадњу (SIDA).
Извор: Кућа добрих вести