Login

Ксенија Бубњевић 20. на војном СП у кросу

Оцените овај чланак
(0 гласова)

zenskavojnareprezentacijasrbijeukrosuАПАТИН - Српска атлетичарка Ксенија Бубњевић заузела је 20. место у трци на 4.933 метра на 55. војном Шампионату света у кросу одржаном у Апатину. На 35. позицији трку је завршила Маријана Чегар Лукић док је Невена Јовановић била 41. Одустала је Наташа Ћулафић.

У мушкој конкуренцији на  4.933 метра најбоље пласирани српски атлетичара био је  Александар Милосављевић на 51.месту. Дејан Поповић је завршио као 56, док је 61. место освојио Александар Насевски.
Шамионат света на коме су учествовали војници атлетичари из 23 земље, протекао је у доминацији такмичара из Бахреина од којих већина никада у животу није  ни видела, а камо ли трчала по снегу. Освојили су у појединачној конкуренцији сва три прва места а у  екипној два прва места. У трци на 11 км  за мушкарце напунили су појединачно постоље!
Награду за фер плеј добила је екипа Уједињених Арапских Емирата.
Пласмани, трке на 4.933 метра, жене: 1. Сетаје Есете, 2. Тијиту Салсиса (обе Бахреин), 3. Надиа Ноујани (Мароко).
Екипно: 1. Бахреин, 2. Мароко, 3. Француска.
Жене: 1. Алему Бекеле (Бахреин), 2. Рабах Абуда (Алжир), 3. Блажек Бзезински (Пољска).
Екино: 1. Пољска, 2. Алжир, 3. Бахреин... 15. Србија.
Мушкарци, 11 км: 1. Зелалем Регаса, 2. Исак Кедику, 3. Авеке Јимер (сви Бахреин).
Екипно: 1. Бахреин, 2. Мароко, 3. Алжир.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено субота, 16 март 2013 22:21
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.