Login

Шекарићева победила у Загребу

Оцените овај чланак
(0 гласова)

sekaricprvazagrebЗАГРЕБ - Другог дан међународног турнира „Трофеј Младости“ у Загребу српски стрелци си освојили  ваздушним пиштољем четири медаље- злато, србро и две бронзе.

Победила је Јасна Шекарић (Црвена звезда)  која је лане била друга, сребро је освојио Димитрије Гргић из Академца, док је Бобани Величковић (Бор 030), прошле године победници турнира, припала бронза. Бронзани трофеј пригрлио је и Дамир Микец!
Првог дана у гађању ваздушном пушком српски стрелци су освојили три медаље – две златне и бронзану. Победили су Ивана Максимовић и Немања Миросављев, док је  треће место освојио Драган Марковић.
Укупан биланс је  седам трофеја, три златна, сребрни и три бронзана.
Шекарићева је ушла у финале као прва са 384 круга, одлично је гађала плеј оф (99,1) и тријумфовала испред Мађарице Сике и Бобане Величковић 482,3 (383) којој су до сребра недостала 0,4 круга. Зорана Аруновић је са 378 кругова завршила на десетом месту а до финала (380 кругова) недостајала су јој два круга.
Кћерка Јасне Шекарић, Леа Алексић, која је ове године почела да гађа и на Купу СС Србије у Смедереву имала одличних 359 кругова, у првом међународном изласку на ватрену линију је са 340 кругова заузела 29. место.
Димитрије Гргић је „испустио“ четири круга предности после основног дела (584) јер је финале веома лоше гађао (95,7, са само два центра). Претекао га је Миклош Татраи (Мађарска) 680,9 (580, најбоље финале 100,9), док је бронза припала Дамиру Микецу који је имао четврти основни резултат (579), али и друго финале (99,9) и окитио се медаљом. Србија је од осам финалиста имала четворицу, прошлогодишњи победник „Трофеја Младости“ Андрија Златић је био пети, а Уроп Качавенда осми.
- Сезона је тек почела и овако добри резултати и пласмани могу само да нас радују – каже в. д. селекора Горан Максимовић.- Доста пажње посвећујемо ове године јуниорским категоријама, Стефан Александровски је лепо гађао пушком - 591 круг  као и Драгана Палечек - 391. Од млађих страца добар резултат 594 круга имао је Дејан Пешић а Драгана Тодоровић је последњим хицем „убила“ деветку и измакло јој је финале. Имала је 393 круга, на доњој граници сениорских резултата. Пиштољем, Димитрије Гргиић је био сјајан, 584 круга су један о његових најбољих резултата у последњих неколико година. И Дамир Микец је био близу да прескочи границу од 580 кругова. Јасна Шекарић је била сигурна и убедљиво је победила.  Зорана Аруновић и Андрија Златић су нешто слабије гађали... Видећемо, надам се,  на Итернационалном првенству Београда у Хали спортова од 14. до 16. децембра њихове праве вредности...
Резултати, други дан 36. „Трофеја Младоссти“ у Загребу, ваздушни пиштољ - жене: 1. Јасна Шекарић (Србија) 483,1 (384), 2. Рената Тобаи Сике (Мађарска) 481,7 (383) 3. Бобана Величковић (Србија) 481,7 (383)...10. Зорана Аруновић 378, 19. Ана Алентијев 365, 20. Даница Рашета 365, 29. Леа Алексић (све Србија) 340 кругова.
Мушкарци: 1.Татраи (Мађарска) 680,9 (580), 2. Димитрије Гргић (Србија) 697,9 (584), 3. Дамир Микец 678,9 (579)...5. Андрија Златић 677,8 (576), 8. Урош Качавенда 673 (577), 36. Милош Милановић 551, 43. Срђан Јовановић 545, 44. Александар Зубовић 545 кругова итд.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено недеља, 02 децембар 2012 17:27
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.