A+ A A-

Три злата, сребро и бронза српским стрелцима у Белом Манастиру

(1 Глас)

1zoranabelimanastir jpgБЕЛИ МАНАСТИР – Српски стрелци освојили су три златне и по једну сребрну и бронзану медаљу другог дана турнира „Свети Мартин“ у Белом Манастиру у Хрватској!

Ваздушном пушком као и лане победила је Андреа Арсовић из Партизана, титулу је одбранила пиштољем и Зорана Аруновић (Црвена звезда), док је Дамир Микец (Полицајац), који је прошле године био пиштољем други иза Златића, сада освојио прво место.
Ивана Максимовић („Академија Максимовић“) је ваздушном пушком заузела друго место, а Игор Чотра (Партизан), лане најбољи јуниор на овом турниру, ове године је  дошао до сениорске бронзе ваздушном пушком.
Највреднији разултат турнира забележила је Зорана Аруновић, која је у основном делу имала фантастична 392 круга  само круг мање од државног рекорда Јасне Шекарић из Минхена 1992. који је тада био и светски рекорд. Бобана Величковић (Бор 030) је ушла у финале као друга са 383 круга. Аруновићева је сигурно водила финале и победила са 197,3 круга испред Тобаи – Сике (Мађарска) са 194,2 круга и Перец (Хрватска) са 173,1 круг. Величковићева је на крају била пета са 134,1 круг. Пласмани осталих српских такмичарки: 14. Анђела Арсовић 346, 16. Алиса Кочић (Нови Сад) 340 кругова.
Дамир Микец је ушао у финале са прве позиције са одличних 585 кругова, испред Димитрија Гргића (Академац) са 578 и Посавеца (Хрватска) са 574 круга.  У финале је као седми ушао и Василије Гроза (Полицајац) са 569 кргова. Некадашњи српски репрезентативац сада члан загребачке Дубраве Урош Качеванда је са 569 кргова био пети. У финалу, Микец је са 199,2 круга убедљиво тријумфовао испред Посавеца са 197,3 и другог хрватског стрелца Кришта са 176,6 кругова. Гргић који је 2012. био трећи,  завршио је ове године четврти са 157,7 кругова. Гоза се попео једно место и заврши шести са 115,9 кругова. Качевенда је остао пети са 137 кругова. Пласман осталих српских такмичара: 10. Зоран Вујић (Вождовац) 558, 14. Срђан Јовановић (Полицајац) 548 кругова.
Пушком су велику борбу за злато водиле Ивана Максимовић и Андреа Арсовић које су са 417,9 и 417,5 освојиле прва два места у основном делу испред Перец (Хрватска) са 415,4. Драгана Тодоровић („Академија Максимовић“) ушла је као четврта у финале са 413,6 кругова а Марина Симић (Нови Београд Ушће) као осма са 411,1 круг.
Арсовићева је победила са 207,2 круга, Максимовићева на другом месту имала је 204,7 док је Перец остала трећа са 183,9 кругова.
Тодоровићева је на крају била пета са 142,8, а Симићева осма са 66,4 круга. Пласман осталих српских такмичарки: 12. Татјана Богатиновски (Панчево) 408,7, 13. Виолета Теодора Трифунов 408,6, 24. Тамара Ђорђевић (обе Нови Сад) 408,1.
Игое Чотра, ђак стрељачке школе Звездаре, од ове сезоне члан Партизана, најпријатније је изненађење турнира. Ушао је у финале ваздушном пушком трећи са 622,5 кругова иза легендарног Мађара Шидија 628,2 и Петењака (Хрватска) са 624,7. Четврти у основаном делу био је лане другопласирани Миленко Себић („Академија Максимовић“) са 620,4 круга,  Петењак је победио са 207, Шиди је пао на друго месту са 206,6 кругова, док је Чотра остао трећи са 183,4 круга. Себић је био четврти са 162,9 кругова. Пласман осталих српских стрелаца: 9. Драган Марковић (Нови Сад) 616,4, 12. Дејан Пешић (Панчево) 614,8, 14. Свето Мамлић 613,5, 15. Жарко Трифуњагић (обојица Нови Сад) 612,4, 25. Вукашин Јосиповић 606,8, 29. Габриел Даутовић (обојица Панчево) 602,1 круг.