Аруновићева прва, Гргић други у Загребу

(1 Глас)

1zagrebvazdusnipistoljjasnazokaibobanaЗАГРЕБ - Зорана Аруновић (Црвена звезда) освојила је златну медању у гађању ваздушним пиштољем, а Димитрије Гргић из београдског Академца сребро у истој дисциплини другог дана “Трофеја Младости“ у Загребу.
Тако су српки стрелци освојили укупно пет одличја, јер су првог дана освојене три медаље – злато, сребро и бронза:  Андреа Арсовић репрезентативка Партизана победила је ваздушном пушком, друго место припало је  Ивани Максимовић („Академија Максимовић“) олимпијског вицешамионки изз Лондона, док је бронзу освојио Крагујевчанин Милутин Стефановић („Чика Мата“).

Зорана Аруновић је тријумфовала са 198,9 кругова  испред Маровићеве (Хрватска) са 198 и Словенке Добравец са 176,4 круга. У финалу смо имали још две такмичарке, Јасна Шекарић је била шеста са 113 кругова, а седмо место освојила је Бобана Величковић из Бора 030 са 91,6 кругова.
Пре финала прва три места држале су српске текмичарке: Зорана Аруновић одличних 386 кругова, Бобана Величковић 381, Јасна Шекарић 380. Финале је вредело 374 круга. Ана Алентијев из Смедерева је заузела девето место са 373 круга, док је Леа Алексић (Нови Београд Ушће) са 360 кругова и хицем мање због техничких проблема била 21.
Гргић је злато изгубио у распуцавању са Владом Циндрићем из Хрватске. Обојица су после додатних десет дијабола имала 197,9 кругова. Додатним хицем Циндрић је „убио“ 10,3 а Гргић 9,0 и титула је остала у Загребу. Пре 19. и 20. дијаболе,  Гргић је водио за 0,3 круга (178,2:177,9),  Циндрић је у последња два хица „убио“ 10,0 и 10,0, Гргић првим 9,7 другим 10,0 и – резултат је био изједначен па се ушло у распуцавање. Треће место припало је Куншеку (Словенија) са 176,5 кругова.  Пре финала Словак Тузински имао је 580, Гргић на другом месту 577, а Циндрић на трећем 576 кругова. Некадашњи наш репрезентативац Урош Качевенда, који сада гађа за Дубраву из Загреба, био је 14. са 566 кругова. Финале је вредело 571 круг.

Последњи пут измењено недеља, 08 децембар 2013 20:07