A+ A A-

Бабићева 16. МК пушком тростав у Плзену

(1 Глас)

1PLZENKRAJMILICABABICПЛЗЕН - Милица Бабић, јуниорска репрезентативка Новог Сада и учесник летњих Олимпијских игара младих у Нанкингу у августу, заузела је 16. место у гађању МК пушком тростав на турниру „Олимпијске наде“ у Плзену у Чешкој са 571 кругом (клечећи 192, лежећи 195, стојећи 184) и најбоље је пласирана српска јуниорка последњег дана јендог од најјачих омладинских турнира у свету.

Пре финала, у конкуренцији 98 јуниорки,  најпрецизнија је била Јулија Зикова (Русија) са 582 круга. Финале је вредело 575 кругова. После финала славила је Емили Винтербергер (Француска) са 452,8 кругова испред Иване Бабић (Хрватска) са 438,7 кругова и Никол Фоистове (Чешка) са 425,9 кругова. Пласаман осталих српских такмичарки: 23. Марта Биреш 566, 30. Сања Вукашиновић 564, 32. Тијана Коларик 564, 41. Нина Радуловић 562, 46. Софија Алимпијевић 561, 52. Тамара Вукомановић 560, 60. Ивана Креко 557, 67. Јована Милашиновић 555, 72. Ивана Марић 554, 76. Татјана Бањац 553, 98. Јелена Тодоровић 519 кругова.
Екипно, славиле су Рускиње са 1.738 кругова, испред Францускиња са 1.725 и јуниорки Хрватске са 1.714 кругова. У конкуренција 18 селекција, Србија “А” је била осма са 1.701 кругова (Бабић, Биреш, Коларик), а Србија “Б” је 15. са 1.074 круга (Радуловић, Креко, Милашиновић).
Србија је учешће у Плзену завршила са две сребрне медаље – Тијана Коларик (МК пушка 60 метака лежећи) и репрезентација Србије ваздушном пушком са 1.235,2 круга (Радуловић 413,6, Бабић 411,9, Т. Тодоровић 409,7). Јуниорка Звездаре Нина Радуловић заузела је пето место у финалу ваздушном пушком са 192,1 круг. Седмо место МК пиштољем освојила је Ана Алентијев из Смедерева.
Шесте су биле јуниорке ваздушним пиштољем са 1.109 кругова (Драгачевац 376, Алексић 369, Алентијев 364). Ваздушном пушком „А“ селекција Србије била је шеста са 1.840 кругова (Коларик, Бабић, Биреш). Овим оружјем десети је био Стеван Јовановић са 618,8 кругова.
У стручном штабу  у Плзену били су Сретен Нешковић (вођа екипе), Саша Икер, Душан Хартнер, Маја Новковић и Бобан Маринковић.
Прошле године у Плзену женска јуниорска екипа МК пушком 60 метака лежећи оборила је државни рекорд и освојила четврто место, а пети у троству МК пушком такође са државним рекордом били су јуниори. У троставу у финалу је освојио осмо место Стефан Александровски. Код омладинки, Марта Биреш је у троставу била 14.