Јуниорке девете, јуниори десети на СП у Гранади

(1 Глас)

1sedmidanjunirvazdusnapuskamilovanovicivanovicjovanovicГРАНАДА -  Седмог дана на 51. Шампионату света у Гранади, српске јуниорке су ваздушном пушком освојиле девето место од 19 селекција са 1.230,2 круга (Бабић 412,9, Радуловић 411,9, Тодоровић 405,4).  Победиле су Немице са 1.246,5 кругова и обориле светски рекорд (стари Кина 1.241,2 са Шампионата Азије ове године у Кувајту). Сребро је припало Ирану што је огромно изненађење јер је то прва светска медаља за ову земљу у историји, са 1.244,3 круга док су „бронзане“ биле Швајцаркиње са 1.243,2 круга.

У појединачној конкуренцији славила је Сара Хорнунг (Швајцaрска) са 207,2 круга испред Мартине Зивиани (Италија)  са 207,1 круг, док је бронзу освојила Селина Гшвандтнер (Немачка) са 185 кругова, која је била најбоља пре финала са 419,4 круга. Финале је вредело 414,5 кругова. Милица Бабић је завршила на 16. месту са 412,9 кругова, 29. је била Нина Радуловић са 411,9, док је на 60. месту у конкуренцији 85 јуниорки  меч завршила Тиха Тодоровић са 405,4 круга.
Јуниори су ваздушном пушком били десети са1.847 кругова (Миловановић 622, Ивановић 613,9, Јовановић 610,7). Француске је освојила титутулу са новим јуниорским светским екипним рекордом од 1.869,6 кругова (стари 1.863,8, Италија на ЕШ у Одензеу 2013). Кина је била друга са 1.867,2 круга док је Русија трећа са 1.866,7 кругова.
Сјајног Нишлију Андрију Миловановића, до финала које ће се гађати у понедељак, делиле су – четири десетинке. Завршио је на десетом месту са 622,4 круга (финале је вредело 622,8 кругова),  и прилику је испустио у петој серији када је имао 102,4 круга. У шестој серији је гађао је врхунски 105,4 али на жалост недовољно за улазак међу осам. Милош Ивановић је са 613,9 кругова био је  45. док је млади Стеван Јовановић завршио на 59. месту у конкуренцији 79 јуниора са 610,8 кругова. Пре финала најбољи је био Храчик Бабајан из Јерменије са 624,9 кругова.
Сениорке су гађале МК пушком 60 метака лежећи елиминације које су се рачунале за екипни део. У конкуренцији 26 екипа, Србија је 19. са 1.844 круга (Арсовић 615,1, Максимовић 618,2, Живковић 610,7). Злато су освојиле Немице са 1.869,6 кругова и постале прве светске рекордерке због промене правила (оцењивање погодака на децималу). Сребро је освојила Кина са 1.867,9 кругова,  док су се бронзом окитиле Украјинке са 1.803 круга.
У борбу за поједначне медаље (жене не гађају финале у овој дисциплини) у понедељак 15. септембра пласирале су се  Андреа Арсовић која је у другој елиминационој групи од 44 такмичарке имала 17. резултат од 615,1 круг и Ивана Максимовић која је у својој групи од 57 такмичарки забалежила 21. резултат - 618,2.  Јелена Живковић је у тој групи имала 46. резултат од 610,7 кругова и није прошла у појединачни део.
Осмог дана у понедељак 15. септембра гађаће јуниори само финале ваздушном пушком (10,30) у коме нећемо имати представника. Јуниорке ће на ватрену линију МК пушком 60 метака лежећи и у репрезентацији су Тијана Коларик, Марта Биреш и Милица Бабић. Жене не гађају финале у овој дисциплини.

Последњи пут измењено недеља, 14 септембар 2014 18:13