Login

Наумовић и Кораћ прваци у падобранству, Срдић у балонарству

Оцените овај чланак
(0 гласова)

uvodnaЛИСИЈЧИ ЈАРАК - Титуле првака Србије у падобранству, након тродневних борби на аеродрому "Лисичји јарак", равноправно су освојили Љубиша Наумовић из аеро клуба "Параћин" и Радослав Кораћ из противтерористичке јединице МУП-а Србије "Грифона", док је треће место припало Мирољубу Јанићијевићу из падобранске екипе Војске Србије "Небеске видре".

У екипној конкуренцији победио је Грифон, друге су биле "Небеске видре", а трећи АК "Параћин".

На такмичењу у Сенти трећи пут за редом Срђан Срдић одбранио је титулу најбољег пилота балона у Србији.

Падобранци су изводили скокове са висине од 1.000 метара са које је требало да слете на циљ пречника 3 цм, док су фигуре извођене са висине од 2.000м.

Такмичење у Лисичјем јарку организовао је Ваздухопловни савез Србије на коме је учестовало 25 падобрана у дисциплини скок на циљ и 23 такмичара у дисциплини извођења фигура.

Најбољи српски падобранац у фигурама је Слободан Терзић "Грифон”. Друго место освојио је Љубиша Наумовић (АК Параћин), а треће Радослав Кораћ (“Грифон”).

Најбољи ,,циљаши” су били Александар Цветковић (АК Смедерево), Радослав Кораћ и Љубиша Наумовић.

Рекетни моделари су на Светском првенству у Словачкој освојили титулу првака света у екипној сениорској конкуренцији и треће место у екипоној конкуренцији за јуниоре. То је била права екипна титула Србије у ракетном моделарству.

На такмичењу у Словачкој, после два дана такмичења, српски представници су освојили следеће медаље:

Весна Катанић: сребро у категорији какетоплана и бронзану у истој категорији јуниора

Владимир Чипћић (светски првак): злато у категорији макете за постизање висине

Миодраг Чипћић (светски првак): злато у категорији макете за постизање висине.

Александар Цвејић

Новинар Александар-Саша Цвејић рођен је 1953. године у севернобанатском селу Ђала. Основну и средњу школу похађао је у родном месту и Београду. Факултет политичких наука, на одсеку за новинарство, завршио је у Београду. Ожењен је супругом Светланом са којом има кћерку Катарину и сина Илију. Радио је у Спортској рубрици Новинске агенције Танјуг од 1978. до 2011. године. У новинарској каријери пратио је догађаје из више од 40 спортова. Извештавао са више Олимпијских игара, светских и европских шампионата у фудбалу и боксу. Пет година је обављао функцију генералног секретара Удружења спортских новинара Србије.