Logo
Одштампајте ову страницу

Немања Смиљанић 108. на Светском купу у Лонату

(0 гласова)

nemanja-smiljanic-uvodnaНајталентованији српски стрелац у гађању глинених голубова, још јуниор, Немања Смиљанић, репрезентативац Грофа из Kалишта код Пожаревца, освојио је 108. место на Светском купу у Лонату у Италији у дисциплини трап са 97 голубова (20, 22, 13, 20, 22).

На 117. место пласирао се Зоран Радисављевић са 91 голубом (17, 18, 16, 19, 21), док је Марко Илић заузео 126. место да 129 учесника са 72 голуба (20, 18, 17, 17). Он је закаснио на последњу серију и није практично завршио меч.

Победио је турски репрезентативац Огзахан Тузунт са 144 голуба (121 у основном делу и 23 у финалу). Други је био Родолфо Вигано (Италија) са 142 (119
и 23) јер је у распуцавању погодио трећег голуба, док је бронзу освојио Стефан Клемен (Француска) са 142 голуба (121 и 21) који је промашио трећег додатног голуба. Финале је вредело 118 голубова а тројица стрелаца са овим резултатом распуцавала су за два места у плеј офу.

У недељу и понедељак гађаће скит двојица српских стрелаца Јован Амановић и Горан Стојадиновић (Нови Сад).

Последњи пут измењено четвртак, 10 мај 2012 15:24