A+ A A-

Јуниори пети на ЕШ у Мађарској

(1 Глас)

1esmadjarskatrapjunioriegeljasmiljanicvasiljevicШАРЛОШПУСТА - Јуниорска репрезентација Србије у гађању глинених голубова – трап освојила је пето место на Шампионату Европе у мађарском граду Шарлошпуста са 332 голуба (Васиљевић и Смиљанић по 111, Егеља 110) и до бронзане медаље  недостајало им је шест голубова! Лане су Немања Смиљанић и репрезентација освојили бронзане медаље.

Злато је припало Чешкој са 342 голуба, сребро Словачкој са 340, а бронза Италијанима са 338 голубова. Четврти су Британци са 333 голуба у конкуренцији девет репрезентација.
Појединачно јуниорско злато освојио је Португалац Да Силва који је у финалу финала победио Миота (Италија) са 12:8. Бронза је припала Чеху Ванеку који је са 14:9 био бољи од Словака Сламке. Финале је вредело 115 голубова.  Пласман српских јуниора: 14. Борко Васиљевић 111 (22, 21, 23, 22, 23), 15. Немања Смиљинић 111 (23, 22, 23, 21, 22) 19. Максим Егеља 110 (22, 23, 22, 22, 21).
Српски сениори у дисциплини трап пласирали су се на 18. место од 23 селекцие са 323 голуба (Јакшић 111, Недић 107, Дрљача 105). Злато је освојила Италија са 364 голуба испред Пољске са 357 и Хрватске са 353 голуба.
Пре финала, које је вредело 120 голубова (петорица стрелаца са тим резултатом распуцавала су за једно место) најбољи је  био Антон Гласновић (Хрватск) са 124 голуба. Пласман српских стрелаца: 52. Зоран Јакшић 111 (24, 22, 24, 22, 19), 66. Пера Недић 107 (19, 24, 21, 20, 23), 66. Бранко Дрљача 105 (22, 22, 23, 20, 18).
У дисциплини скит која почиње у недељу гађаће Јован Амановић, Горан Стојадоновић и Ненад Радовић.