Login

Миросављеву сребро у троставу, Микецу бронза ваздушним пиштољем у Кувајту!

Оцените овај чланак
(1 Глас)

1mirosavljevkuvajt4КУВАЈТ - Немања Миросављев олимпијац Новог Сада освојио је сребрну медаљу МК пушком тростав 3 пута 40 метака,  четвртог дана „Велике награде емира од Кувајта“, док је бронза ваздушним пиштољем припала  репрезентативцу Полицајца Дамир Микецу. У финалу МК пушком тростав гађао је други српски стрелац Стеван Плетикосић,  репрезентативац крагујевачког „Чика Мате“ и заузео четврто место.

Миросављеву је ово трећа медаља на престижном такмичењу у Кувајту, јер је освојио злато МК пушком 60 метака лежећи и бронзу ваздушном пушком. Микецу је ово други трофеј,  јер има злато МК пиштољем.
Укупно у четири дана, српски стрелци су освојили седам медаља. Првог дана златом се окитио Дамир Микец у гађању МК пиштољем, док је Немања Миросављев освојио бронзу ваздушном пушком! Другог дана освојене су две златне медаље – Андреа Арсовић ваздушном пушком и Немања Миросављев МК пушком 60 метака лежећи! Трећег дана Андреа Арсовић је освојила сребро МК пушком тростав.
Миросављев је  ушао у финале као осми са  1.159 кругова (клечећи 389, лежећи 398, стојећи 372) док је Плетикосић био сјајан други са 1.169 кругова (390, 398, 381).  Бољи је био само Брин из Норвешке са 1.170 кругова.
 Финале је било веома узбудљиво. Плетикосић је после 40 метака био први,  а Миросављев пети.   После 41. метка, када је почео испадање, Плетикосић је и даље водио, Миросављев је држао пету позицију. Тада је Плеткосић 42. метком погодио 8,6 и пао на друго, а Миросављев 10,2  и попео се на  треће место. Мала деконцентрација Плетокосића у 43. хицу (8,1) бацила га је на четврто место,  а Миросављев је остао трећи иза Мађара Шидија и Словенца Дебевеца.  Миросављев је 44. метком погодио 9,7, Девевец 8,4  и Новосађанин је отишао у финале финала са Шидијем, али са повеликим  заостатком (447,6:443,9) тако да је на крају, после 45 метака победник, Мађар Петер  Шиди имао 456,5, „сребрни“ Миросављев  453,5 а трећепласирани  Словенац Рајмонд Дебевец 442,8 кругова. Плетикосић на четвртом месту имао је 433,6 кругова.
1mikeckuvajt4Микец је пре финала био  први са одличним резултатом до 585 кругова. Други је био Рашид Јунусметов (Казахстан) са 581 кругом, док је трећи меч завршио Владимир Исаченко (Казахстан) са 580 кругова. Финале је вределео 574 круга.
Микец је борбу за медаљу слабо почео. На треће место се пробио са 10,1 и 9,3 седмом и осмом дијабалом. Чувао је ову позциију, иако му је за вратом дахтао трећи Казахстанац у финалу Подлесниј (137,9:137,7). Све је, међутим решено 15. и 16. дијаболом: Микец 10,6 и 9,5, Подлесниј 9,5 и 7,6 и српском асу је припала бронза. О злату су одлучивали Јунусметов и Исаченко. На крају је победио Јунусметов са 198,5 кругова, испред Исаченка 198,5 и Микеца 177,7.
Последњег дана „ВН емира од Кувајта“ гађаће Андреа Арсовић МК пушком 60 метака лежећи. Организатори су платили све трошкове за четворо стрелаца и два тренера Драгана Доневића и Горана Микеца.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено четвртак, 29 јануар 2015 16:28
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.