Светски рекорд штафете САД 4 пута 100 м - 40,82

(0 гласова)

atletika-rekord-sad-uvodnaЛОНДОН, 10. августа - У финишу алтетских такмичења на Олимпијским играма у Лондону сјајна достигнућа се дешавају и без Јамајчанина Усеина Болта. У главној улози биле америчке спринтерке у штафети 4x100 метара, које су светским рекордом од 40,82 освојиле злато.

Француски скакач с мотком Рено Леилени је висином од 5,97 метара оборио олимпијски рекорд славног Сергеја Бубке, док су турске представнице на 1.500 метара изненадиле афричке тркачице јер су завршиле прва и друга.

По две медаље у једној дисциплини узели су и скакачи с мотком из Немачке. Њихова два такмичара Бјорн Ото и Рафаел Холцдепер освојили су сребро и бронзу.

Бронзана из Пекинга на 5.000 м Мерсерат Дефар (Етиопија) освојила је злато у Лондону, док је шампионка пре четири године, њена земљакиња Тирунеш Дибаба завршила трећа.

Најзад, штафета Бахреина у 4x400 метара је националним рекордом надмашила до сада неприкосновене спринтере у тој дисциплини из САД.

Србија данас није имала представнике у атлетским надметањима. Сутра ће на стазу од 50 км ходати Предраг Филиповић.