Усеин Болт освојио треће злато

(0 гласова)

atletika-jamajka-uvodnaЛОНДОН, 11. августа - Мушка штафета 4x100 метара Јамајке одбранила је титулу олимпијског победника и на играма у Лондону, јер је вечерас у времену новог светског рекорда освојила златну медаљу. У ,,шлагер" трци вечери, Јамајчани су предвођени двоструким олимпијским победником на 100 и 200 метара Усеином Болтом, као и Јоханом Блејком, били убедљиво први испред штафете САД и Тринидада и Тобага.

Тако је Болт поврдио све три медаље освојене пре четири године на играма у Пекингу. За изненађење дана, међутим, побринуо се бацач копља из Тринидада и Тобага Кешорн Волкот, који је хицем од 84,91 м освојио златну медаљу. Томе се нико није надао, јер су многи главни фаворити у тој дисциплини остали без прижељкиване медаље, већ после три бацања.

Човек вечери био је и британски атлетичар Мохамед Фарах, који је после тријумфа на 10.000 метара, победио и у трци на 5.000 метара. Он је поново успео да надмаши кенијске и етиопске дугопругаше, који су у Лондону остали у његовој сенци.

Руска ходачица Јелена Лашманова освојила је титулу олимпијског победника у брзом ходању на стази од 20 км у времену новог светског и олимпијског рекорда 1:25,02 и постала најмлађи олимпијски победник и светски рекордер у тој дисциплини.

Друго место припало је досадашњој шампионки Олги Канискиној из Русије у времену 1:22,09, која је сигурно вођство испустила у последњих стотинак метара, а треће Кинескињи Шенње Квејанг са 1:25,16.

Златну медаљу на 50 км за мушкарце освојио је руски ходач Сергеј Кирдјапкин.