A+ A A-

Ђурђић победио на Дивчибарама

(0 гласова)

bojan-djurdjic-i-jovana-crnogorac-uvodnaСрпски бициклиста Бојан Ђурђић (Раднички Крагујевац) победио је на међународној трци „Србија опен“ у кетегорији елита на Дивчибарама која
се рачунала и за Бициклистчку лигу Сбрије у планинском бициклизму.

На атрактивној стази прд великим бројем гледалаца, Ђурђић је тријумфовао и освојио 30 светских бодова за ранг листу УЦИ за коју се ова трка бодовала у Ц 2 категорији.

Друго место припало је српском младом асу Марку Поповићу из новосадског Рис сајклинга и освојио 20 бодова, док је трећи стигао Рус Антон Гоголев коме је припало 15 поена.

Светске бодове у новој сезони освојили су од српских возача и Алекса Марић (Црвена звезда) на четвртом месту (12 поена), Иван Јовановић (Прогресив) на
петом месту (10), Борис Поповић (Рис сајклинг) на шестм месту (осам) и Оливер Штрбац (Фанатик) на седмом месту (шест).

Најбоља у кетегорији елита за даме била је Јована Црногорац (Нови Сад) испред Иване Костић (Орловац Систем ФПС) и Ванесе Дурман (Фанатик). Освојиле су 30, 20 односно 16 светских бодова.

Укупно је учествовало око 100 бициклиста из Србије, Русије, Црне Горе и БиХ.