Logo
Одштампајте ову страницу

Србија пропустила шансу против Норвежанки

(0 гласова)

rukometlogo БЕОГРАД - Женска рукометна репрезентација Србије поражена је у 1. колу А групе на 10. Европском првенству у Београду, од актуелног светског и европског првака и олимпијског победника Норвешке са 28:26 (17:12).

У београдској Арени, пред, око 3.500 гледалаца, судили су: Љоренте и Серадиља (Шпанија).
Наредну утамицу Србија игра у четвртак против Украјине.
Србија: Рисовић, Томашевић, Крпеж, Поповић, Лекић 6, Дамјановић 3, Ерић 1, Рајовић 1, Поп Лазић 2, Огњеновић 9, Филиповић 1, Нишавић 1, Милошевић, Стоиљковић, Лишчевић, Дмитровић 2.
Норвешка: Солберг, Харалдсен, Нес, Офтедал, Алстад 4, Локе 4, Бриванг 1, Лунде, Един 4, Солберг, Фрафјорд 1, Бјорндален, Суланд 3, Корен 8, Госе, Јакобсен, Херен 3.
Искључења: Србија 14, Норвешка 8 минута
Седмерци: Србија 7 (6), Норвешка 5 (2)
Србија је пропустила прилику да на старту Европског првенства направи прворазредну сензацију, јер је била на домак победе против реномиране Норвешке. Седам минута пре краја, код резултата 25:25, Србија је имала напад за прво вођство на утакмици, али га није искористила. Искусније и боље Норвежанке су тај поклон знале да искористе и у последња два минута дошле до сигурне победе.
Домаће рукометашице, ношене навијањем полуиспуњене Арене, фантастично су у другом полувремену одиграле одбрану, али су несигурност исказале у нападу. Репрезентативке Србије су у последњих десет минута имале три неискоришћена напада са крилних позиција и то је, између осталог, разлог пораза.
Норвешка можда није играла најбоље, али је то сјајан састав који ће и у Београду напасти европску титулу. У њеним редовима поново је бриљирала голман Катарина Лунде, која је "хватала живе лопте" када је то било пресудно за њену екипу.
У репрезентацији Србије сјајне су у нападу биле Светлана Огњеновић, Андреа Лекић и Сања Дамјановић. У одбрани су све рукометашице Србије деловале мотивисано и борбено. На голу је стајала одлична Катарина Томашевић, која је имала осам одбрана.
- Играли смо на почетку у грчу. Зато смо прво полувреме и одиграли слабије. У другом делу смо били на висини, поготово у одбрани - рекла је после утакмице капитен Србије Андреа Лекић.
 Селектор Србије Саша Бошковић је био задовољан отпором, које су наше рукометашице пружиле светском прваку.
- У другом делу смо показали да можемо да играмо против најбољих. То је путоказ како треба да приступимо обавезама и у наредним мечевима-  рекао је Бошковић.

Резултати првог кола Шампионата Европе за рукометашице – „А“ група, Београд: Украјина – Чешка 22:25 (7:12), Норвешка – Србија 28:26 (17:12)
1. Чешка    1    1    0    0    25:22    2
2. Норвешка    1    1    0    0    28:26    2
3. Србија    1    0    0    1    26:28    0
4. Украјина    1    0    0    1    22:25    0
Друго коло, 6. децембар: Србија – Украјина (18,15), Чешка – Норвешка (20,15).

„Б“ група, Ниш: Француска – Македонија 29:16 (15:10), Шведска – Данска 27:26 (13:15).
1. Француска    1    1    0    0    29:16    2
2. Шведска    1    1    0    0    27:26    2
3. Данска    1    0    0    1    26:27    0
4. Македонија    1    0    0    1    16:29    0

Друго коло, 6. децембар: Мекоднија – Шведска (18,15), Данска - Француска (20,15).

„Ц“ група, Нови Сад: Немачка - Шпанија 20:23 (12:13), Хрватска – Мађарска  28:27 (15:14).
1. Шпанија    1    1    0    0    23:20    2
2. Хрватска    1    1    0    0    28:27    2
3. Мађарска    1    0    0    1    27:28    0
4. Немачка    1    0    0    1    20:23    0
Друго коло, 5. децембар: Хрватска - Шпанија (18,15), Мађарска - Немачка (20,15).

„Д“ група, Вршац: Црна Гора - Исланд 26:16 (10:7), Румунија – Русија  21:21 (12:7).
1. Црна Гора    1    1    0    0    26:16    2
2. Румунија    1    0    1    0    21:21    1
3. Русија    1    0    1    0    21:21    1
4. Исланд    1    0    0    1    16:26    0
Друго коло, 5. децембар: Русија – Црна Гора (18,15), Исланд – Румунија (20,15).
На Шампионату Европе 2010. у Данској и Норвешкој медаље су освојиле Норвешка, Шведска и Данска, Србија је била 14.

Последњи пут измењено уторак, 04 децембар 2012 22:59