A+ A A-

На "ВН Новог Сада" 20 медаља српским стрелцима

(1 Глас)

1vnnsseniori60lНОВИ САД - Последњег, трећег, дана „Велике награде Новог Сада“  српски стрелци су освојили пет медаља – три сребрне и две бронзане и укупно су се окитили са 20 одличја - четири златна, девет сребрних и седам бронзаних. Јуниори су овом билансу допринели са шест медаља: златном, две сребрне и и три бронзане.

Сребра  су последњег дана припала Дамир Микецу у гађању МК пиштољем, Миленку Себићу у гађању МК пушком 60 метака лежећи и јуниорки Тијани Коларик (МК пушка 60 лежећи), док се бронзаним одличјима окитили Димитрије Гргић (МК пиштољ) и јуниор Јован Чичевски (МК пушка 60 лежећи).
Себић, победник МК пушком тростав,  је сребро освојио иза олимпијског шампиона и некадашњег светског рекордера Словенца Рајмонда Дебевеца, а сјајан пласман, четврто место забележио је Борислав Мазињанин из београдске Палилуле који је као осми ушао и финале и дошао до четврте позиције.
Дамир Микец је, као и лане, освојио друго место МК пиштољем иза  Хрвата Посавеца, а испред Гргића који је баш као и Микец освојио са оба пиштоље трофеје. Димитрије Гроза  је завршио на високом четвртом месту.
Јуниорка Тијана Коларик  је после сребра МК пушком тростав освојила сребро и МК пушком 60 метака лежећи и била најбоље пласирана српска такмичарка у овој дисциплини на  шестом месту, док се јуниор Јован Чичевски  окитио МК пушком 60 метака лежећи још једном бронзом, јер је био трећи  и у троставу.
Најуспешнија такмичарка „ВН Новог Сада“  је Хрватица Сњежана Пејчић која је у све три дисциплине освојила златне медаље.
1vnnsmkpistoljmikeclevogrgicdesnoПрвог дана српски стрелци освојили су седам медаља (три златне, три сребрне и бронзану): ваздушним пиштољем славили су Зорана Аруновић и Дамир Микец, а ваздушном  пушком јуниорка Марта Биреш, сребрне медаље ваздушном пушком припале су  Андреи Арсовић и Милутину Стефановићу као и Димитрију Гргићу ваздушним пиштољем, док се бронзом окитила Катарина Бисерчић ваздушном пушком
Другог дана  освојено је осам медаља  - златна, три сребрне и четири бронзане. Златом се у троставу 3 пута 40 метака МК пушком окитио Миленко Себић, сребрне медаље припале су Немањи Миросављеву (МК пушка тростав), Драгани Тодоровић (МК пушка тростав) и јуниорки Тијани Коларик (МК пушка тростав), док су бронзана одличја освојили Зорана Аруновић (МК пиштољ), Ивана Максимовић (МК пушка тростав), Ана Алентијев (јуниорке МК пиштољ) и  Јован Чичевски (јуниори МК пушка тростав).
Прошле године, у три дана српски стрелци су на „ВН Новог Сада“ освојили 17 медаља (пет златних, седам сребних и пет бронзаних). Сениори су освојили седам (2 – 4 – 1), јуниори десет (3 – 3 - 4).
Резултати, трећи дан “Велике награде Ноовг сада” – МК пиштољ, сениори: 1. Посавец (Хрватска) 196,3, 2. Дамир Микец 195,2, 3. Димитрије Гргић 174,4, 4. Василије Гроза 150,1…7. Андрија Златић (сви Србија) 87,6 кругова итд. Пре финала: 1. Гргић 565, 2. Микец 557, 3. Дончов (Бугарска) 551, 4. Златић 548…7. Гроза 539. Финале вредело 536 кругова. Пласман осталих српских стрелаца: 10. Срђан Јовановић 511, 11. Зорана Вујић 508, 14. Данијел Јањош  503 круга. Укупно 12 учесника.
Јуниори: Ћелић 536, Кришто (обојица Хрватска) 530.
1vnnsjke60lezecikolariklevoМК пушка 60 метака лежећи, сениори: 1. Дебевец (Словенија) 206,9, 2. Миленко Себић (Србија) 206,4, 3. Ђурковић (Хрватска) 185,4 круга, 4. Борислав Мазињанин (Србија) 162,9 круга итд. Пре финала: 1. Градинарски (Бугарска) 623,1, 2. Ђурковић 622,9, 3, 3. Сабиан (Мађарска) 621,5…5. Себић 620,6,  8. Мазињанин 618,9. Финале вределео 618,9 кругова. Пласман осталих српских стрелаца: 9. Немања Миросављев 616,6… 14. Јован Чичевски 615, 15. Стеван Плетикосић 613,9, 15. Милутин Стефановић 613,1, 19. Никола Пауновић 612,5, 22. Стефан Алекснадровски 610,8, 24. Лука Лековић 609,3, 26. Марко Максимовић 609, 28. Милош Ивановић 606,7, 29. Игор Чотра 606 кругова итд. Укупно: 32 учесника.
Јуниори: 1. Градинрски 623,1, 2. Черина (Хрватска) 619, 3. Јован Чичевски  615…6. Лука Лековић 609,3, 8. Марко Максимовић (обојица Србија) 609  итд.
 МК пушка 60 метака, сениорке (жене не гађају финале): 1. Пејчић (Хрватска) 620, 2. Иванчева 615,1, 3. Станчева (обе Бугарска) 614,6…6. Тијана Коларик 612,2, 7. Андреа Арсовић 611,9 …9. Јелена Живковић 611, 9. Драгана Тодоровић 610,1, 11. Катарина Бисерчић 609,7, 13. Ивана Креко 609,6, 14. Ивана Максимовић 608,7 итд.
Јуниорке: 1. Танева (Бугарска) 613,8, 2. Тијана Коларик (Србија) 612,2, 3. Верник (Словенија) 611,9, 4. Ивана Креко 609,6, 5. Марта Биреш 608,2, 9. Сања Вукашиновић 610, 10. Татјана Бањац 592,2, 11. Јована Милашиновић (све Србија) 591,9 кругова итд.

Последњи пут измењено недеља, 03 август 2014 21:35