Одштампајте ову страницу

Гргић шести ваздушним пиштољем на Светском купу

Оцените овај чланак
(2 гласова)

1grgicМИНХЕН - Димитрије Гргић, стрелац београдског Академца, заузео је шесто место четвртог дана Светског купа у Минхену у финалу  у дисциплини ваздушни пиштољ са 115,6 кругова.

Златну медаљу освојио је Жоа Кошта (Португалија) који је победио и МК пиштољем, са 191,5 кругова, сребро је припало Томојуки Масуди (Јапан) са 190,6 кругова док се бронзом окитио Јанг Сун (Кина) са 177,3 круга.
 Дамир Микец  је освојио  20. место са 577 кругова, док је Андрија Златић био 61. од 138 учесника са 571 кругом. За улазак у финале било је потребно 579 кругова.
Олимпијске визе освојили су трећеплаџирани Јанг Сун (Кина), четвртопласирани Гурпрет Синг (Индија) и петопласирани Даемиунг Ли из Кореје.
У гађању МК пушком тростав за даме ни једна српска такмичарка није се  пласирала у финале, за које је „улазница“ била изузетно скупа, чак 586 кругова и две такмичарке са тим резултатом су испале због мањег броја унутрушњих центара! Ивана Максимовић је са 583 круга (193, 200, 190) пласирала на 17. место, на 21. позицији завршила је Андреа Арсовић са 582 круга (191, 199, 192), док је Драгана Тодоровић била 57. са 574 круга (192, 194, 188).
Победила је Немица Барбара Енгладер са 461,5 кругова, друго место припало је Сео Јо Јунг (Кореја) са 455 кругова, док је бронзу освојила Силинг Ји (Кина) са 444,6 кругова.  Јунг, којој је ово било прво финале на светксим куповима у каријери, освојила је и олимпијску визу за Рио. Друга виза припала је шестопласираној Наталији Калниш из Украјине.
Миленко Себић, стрелац Црвене звезде поставио је лични рекорд  од 1.177 кругова (клечечи 391, лежећи 398, стојечи 388)  у елиминацијама МК пушком тростав и био је први у другој елиминационој групи. У првој грпи на 13. место пласирао се Стеван Плетикосић са 1.169 кругова (387, 396, 386) док је  22. био Немања Миросављев са 1.164 круга (387, 398, 379). Сва тројица су прошла у појединачне квалификације 1. јуна где ће осморица финалиста поделити медаље и две олимпијске визе.  За „ем - ку - ес“ (норма 1.135 кругова) сјајно је гађао Милутин Стефановић 1.172 круга, док је Игор Чотра имао 1.158 кругова.
У првој елиминационој групи руски стрелац Сергеј Камински забелижио је резултат од 1.188 кругова  што је два круга боље од светског рекорда. За „ем – ку – ес“ се не признају светски рекорди.
У прва четири дана Србија је имала тројицу финалиста: шесто место МК пиштољем Дамира Микеца, седмо место ваздушном пушком Стевана Плетикосића и шесто место ваздушним пиштољем Димитрија Гргића. Плетикосић је освојио и олимпијску визу. Сада Србија има укупно седам квота за Рио. Две су у Гранади прошле године на СП освојиле Андреа Арсовић (пушка) и Јасна Шекарић (пиштољ), а две ове године на Светском купу у Кореји Ивана Максимовић (пушка) и Димитрије Гргић (пиштољ)  док су у Форт Бенингу златним медаљама карте за Рио извадили Милутин Стефановић (пушка) и Дамир Микец (пиштољ).

Извор: кућа добрих вести

Последњи пут измењено недеља, 31 мај 2015 19:47
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.