Горан Стојадиновић трећи на мастерсу у Марибору

(0 гласова)

goran-stojadinovic-uvodnaМАРИБОР - Српски стрелац на глинене голубове Горан Стојадиновић освојио је треће место на првом интернационалном мастерсу на стрелишту Гај у Прегерском код Марибора погодивши у дисциплни скит 138 голубова (116 и 22). Други српски представник Јован Амановић освојио је пето место у финалу са 135 голубова (113 и 22).

Такмичење је одржано као увертира финала Светског купа у гађању глинених голубова који ће трајати до 26. октобра у Марибору и било је отворено за мушкарце и жене. Победила је Кристина Венцел (Немачка) са 143 (118 и 25) испред
Матијаса Ефтимиоса (Грчка) са 141 (116 и 25) и нашег Стојадиновића.

У дисциплини трап, најуспешнија су била два млада српска стрелца, јуниори Немања Смиљанић на 14. месту са 110 голубова и Зоран Јакшић на 17. позицији такође са 110 голубова. Максим Егеља био је 31. са 102, а Марко Илић је завршио на 36. месту са 100 голубова.

Победио је после распуцавања олимпијски шампион из Лондона Ђовани Церногорац (Хрвтаска) са142 голуба (120 и 22), испред Едварда Линга (Велика Британија) са 142 (120 и 22) и Алексеја Алипова (Русија) са 140 (120 и 20). Финале је вредело 117 голубова и петорица стрелаца са овим резултатом распуцавала су за три места у финалу. Алипов је, потом, у финалу Светског купа у трапу заузео друго место, а Церногорац шесто. Победио је Турчин Озгун, Шпанац Серано је био трећи.

-Искористили смо прилику да на ово такмичење у трапу поведемо младе стрелце да стичу искуство – каже селектор Дејан Михајловић..

- Они су талентовани, имају добру школу и само им недостају оваква јака међународна такмичења да се усавршавају.