Стевић вицешампион Балкана

(1 Глас)

vicesampionbalkanaivanstevicЧАЧАК - Иван Стевић, српски олимпијац заузео је седмо место у класику „Београд – Чачак“ али му је и то било довољно да освоји вицешампионску титулу у друмској трци на Првенству Балкана за који се бодовала ова трка!

Стевићу је ово друга балканска медаља, златну има са шамионата у Текирдагу у Турској 2009.
- Стевић није у форми, али је још увек наш најбољи бициклиста – није штедео речи хвале за двоструког олимпица селектор Радиша Чубрић.- Словенци су доминирали, дошли су са јаким тимом и парирали су им  једино професионалци из мађарског Утенсилнорда за које вози некадашњи српски репрезентативац Жолт Дер који је завршио трку на петом месту...
Освајањем четвртог места Турчин Реѕеп Уналан освојио је балканску титулу, док је Грк Харалампост Кастратас деветим местом пригрлио балканску бронзу!
Победио је Словенац Матеј Мугерли (Адрија) који је стазу од 140 км од Београда до Чачка преко Рудника прешоа за 3:06,34 часова. Био је пет секунди бржи од другопласираног Петера Куштора (Мађарска, Утенсилнорд) док је Томаж Носе (Словенија, Адрија) на трећем месту имао девет секунди заостатка. Турчин Уналан предводио је велику групу која је дошла на циљ са 2,11 минута заостатка  и освојио четврто место. У истом времену седмо место припало је Стевићу (репрезентација Србије), десети је био Марко Станковић (ЦЦН Металаца), 13. Марко Даниловић (Борац), 19. Милош Борисављевић (ЦЦН Металац), 21. Дејан Марић (Раднички), 22. Стефан Стефановић (Борац) сви са 2,11 минута заостатка...
Једин српски класик организовао је клуб Борац из Чачка уз велику подршку друштвено спортских и привредних организација града. Трка је бодована и за Лигу Србије у друмском бициклизму.

Последњи пут измењено субота, 11 мај 2013 23:13