Login

Арсовићева и Марковић позлатили пушке

Оцените овај чланак
(1 Глас)

KUP0NDREAARSOVICНОВИ САД - Репрезентативац Новог Сада Драган Марковић освојио је прво место у другом Купу Србије МК пушком тростав на стрелишту у Новом Саду са 452,6 кругова, док је златна у овој дисциплини са светских купова у Чангвону и Форт Бенингу Андреа Арсовић (Партизан) била  најбоља сениорка МК пушком тростав са 445,5 кругова.

Марковић је у основном делу је имао 1.153 круга и био је пети, али се доборм финалном серијом окитио златом. Друго место припало је Милутину Стефановићу („Чика Мата“, Крагујевац) са 450,7 кругова (пре финала са 1.155 кругова био је четврти), док је  бронза припала Немањи Миросављеву (Нови Сад) са 441,7 кругова. Миросављев је имао пре финала сјајних 1.175 кругова и био је убедљиво први  (по ставовима 394, 393, 388). Другопласирани пре финала са 1.162 круга Стеван Плетикосић („Чика Мата“) завршио је на петом месту, а трећепаласирани у основном делу са 1.158 кругова  Миленко Себић (Нови Београд Ушће) је на крају био четврти.
Андреа Арсовић је у основном делу имала изванредних 588 кругова (клечећи 194, лежећи 198, стојећи 196)  и то је само два круга слабије од државног рекорда по старим правилима! Успешно је у финалу сачувала прво место испред Милице Бабић (Нови Сад), која је била трећа јуниорка, али се окитила и сениорским сребром са 442,9 кругова. Ташана Богатиновски (Панчево) завршила је  на трећем месту са 432,9 кругова. KUPNOVOIMEMILICABABICБабићева је после основног дела била пета са 567 кругова, а Богатиновски седма са 565 кругова. Најбоља јуниорка Марина Симић (Нови Београд Ушће), која је са 574 круга била друга пре финала, завршила је на  седмом месту,  док је трећепласирана после основног дела Тијана Коларик (Панчево) са 571 кругом на крају четврта.
Најбољи јуниор био је Стефан Александровски из Јединства (Стара Пазова) са 1.148 кругова, док је најуспешнија јуниорка била Марина Симић (Нови Београд Ушће) са 574 круга. Александровски се као осми пласирао за сениорско финале и завршио на осмо месту.
У недељу 19. маја у Новом Саду другог дана Купа Србије гађаће МК пиштољем сениори и јуниори и МК пушком 60 метака лежећи све категорије.
Резултати, МК пушка тростав, јуниори: 1. Стефан Александровски (Јединство) 1.148, 2. Андрија Миловановић (Ниш) 1.143, 3. Јован Чичевски (Н. Сад) 1.134 круга итд.
 Јуниорке: 1. Марина Симић (Нови Београд Ушће) 574, 2. Тијана Коларик (Панчево) 571, 3. Милица Бабић (Нови Сад) 567 кругова итд.

Извор: Кућа добрих вести

Последњи пут измењено субота, 18 мај 2013 18:03
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.