Промотивни простор "Арена" (Хала 1)
11:00 - 11:45 АГОРА - Књижевно дело Петра Милошевића, поводом књига "Тиња Калаз" и "Лондон, Помаз"
Учествују: Ненад Шапоња и аутор
12:00 - 12:45 АГОРА - Сусрет с писцем: Милисав Савић
13:00 - 13:45 ДИСОВО ПРОЛЕЋЕ Чачак - Нова песничка издања: Ана Ристовић "Нешто светли" ("Дисова награда" за 2014), Јана Алексић "Топао камен" ("Млади Дис" 2014), говори Даница Оташевић
14:00 - 14:45 КЊИЖЕВНА ОПШТИНА ВРШАЦ - Нова песничка издања: Ненад Шапоња "Постоји ли додир твоје душе", Ненад Глишић "Остаје само тело", Габријел Бабуц "Маховина", Бранислав Јевтовић "Мангупски капричо" и Јанис Рицос "Камење"
15:00 - 15:45 ПРОМЕТЕЈ - Представљање "Великог Енглеско-српског речника" и "Српско-енглеског речника" Данка Шипке
16:00 - 16:45 КРЕАТИВНИ ЦЕНТАР - Издвајамо књиге са наградом "Невен": "Музичар с цилиндром и цветом на реверу", потписује илустратор Александар Золотић; "Зеленбабини дарови" и наставак тог романа, нову књигу "Тајна немуштог језика", потписују ауторка Ивана Нешић и илустратор Тихомир Челановић
17:00 - 17:45 CATENA MUNDI - Представљање новог издања књиге "Catena mundi"
18:00 - 19:00 СРПСКО УДРУЖЕЊЕ ЋИРИЛИЦА - Представљање часописа "Српско слово": Ко разара српску културу
Учествују: Добрица Ерић, Светозар Радишић
19:00 - 20:00 ХЕСПЕРИЈА ЕДУ - "Умјеће управљања новцем", Никола Фабрис, Радоица Лубурић,
говоре: Д. Вујовић, министар, Вук Огњановић и аутори
Сала "Слободан Селенић"
12:00 - 12:45 ТРИБИНА Сви Вукови језици, језички Вавилон једног језика
Учествују: Милош Ковачевић, Александар Милановић, Исидора Бјелаковић, Ана Ранђеловић
13:00 - 13:45 СЛУЖБЕНИ ГЛАСНИК - Представљање књиге Рашка Јовановића "Бранислав Нушић - живот и дело", учествују: Миодраг Илић и аутор
14:00 - 14:45 ТРИБИНА Српски књижевни простор, спољне границе и унутрашња ограничења
Учествују: Никола Вујчић, Петар Милошевић, Ранко Поповић, Никола Маловић, Ђорђе Нешић
15:00 - 15:45 ТРИБИНА Екранизована књижевност, од књижевности до филма Учествују: Димитрије Војнов, Владимир Кецмановић, Иван Велисављевић, Маја Радонић
16:00 - 16:45 СРПСКО УДРУЖЕЊЕ "ЋИРИЛИЦА" - Представљање књиге Светозара Радишића "Док мисли стварају космос"
17:00 - 17:45 ГЛОБОСИНО АЛЕКСАНДРИЈА - Представљање књиге Олге Красић Марјановић "Српски писци у Великом рату"
18:00 - 18:45 ЗАДУЖБИНА "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" - Представљање нових издања: први број годишњака "Доситејев врт", уредник Драгана Вукићевић; "Несавршено мајсторско дело" Маријe Рита Лето; "Доситеј Обрадовић и верске слободе", уредници Војислав Јелић и Миодраг Стојановић
19:00 - 20:00 RUSSIAN BOOK UNION - Сусрет са Владимиром Алениковом, руским писцем, драматургом, редитељем и продуцентом
Сала "Борислав Пекић"
11:00 - 11.45 AДВИТА Удружење за целовито здравље - Представљање књиге "Потпуно исцељење" Аните Мурђани, учествују: Дејан Раковић, Миле Малешевић
12:00 - 12:45 ПОКРАЈИНСКИ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА КУЛТУРУ И ИНФОРМИСАЊЕ "Форум" - "Монструми, кућни вилењаци, врагови", антологија савремене мађарске прозе у преводу Арпада Вицка; "Прељубници" Виде Огњеновић, превод Кристине Оравец; Приручник за учење мађарског језика
13:00 - 13:45 АЛМА - Представљање књиге "Укрштање речи у српској енигматици", учествују: Драган Лојаница, Живомир Јевтић и аутори М. Лазаревић, Ј. Вуковић и М. Тошић
14:00 - 16:30 КИНА - СРБИЈА (КИНА - СРЕДЊА И ИСТОЧНА ЕВРОПА) СЕМИНАР О КЊИЖЕВНОСТИ И ПРЕВОЂЕЊУ "Како промовисати кинеску књижевност да уђе у Србију", учествују: Пан Каисјонг (председавајући), Ју Хуа, Зоран Скробановић, Радослав Пушић и Владислав Бајац
16:30 - 17:15 ПОКРАЈИНСКИ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА КУЛТУРУ И ИНФОРМИСАЊЕ Словачки издавачки центар - "Под сводом песничке традиције" и "Време облачно и време сакрално" Вићезослава Хроњца
Учествују: Адам Светлик и аутор
17:15 - 18:30 БАНАТСКИ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР - Представљање аутора: Радован Влаховић, Драган Раушки, Дијана Суботички, Перица Милутин, Јелена Блануша, Александар Обрадовић, Сенка Николић, Драган Тенкеш, Јана Кнежевић, Милован Мркајић, Александра Купрешанин, Никола Чавић, Група "Поезирање"
Сала "Београдски сајам"
11:00 - 12:30 АКАДЕМИЈА НАУКА И УМЈЕТНОСТИ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ - Представљање нових издања: "Уставноправне теме" академика Рајка Кузмановића, говори академик Снежана Савић; "Еп гуслара о Великом рату" академика Љубомира Зуковића и "Споменица Бранку Милановићу", говори академик Слободан Реметић; часопис "Contemporary Materials" и зборник радова "Савремени материјали", говори академик Драгољуб Мирјанић
13:00 - 13:45 ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ УНИВЕРЗИТЕТА У БЕОГРАДУ - Представљање књиге Ђорђа Павловића "О обвезностима и уговорима уопште", говоре: Марко Ђурђевић, Драган Митровић
14:00 - 14:45 КРИМИНАЛИСТИЧКО-ПОЛИЦИЈСКА АКАДЕМИЈА: Представљање дигитализованог рукописа "Чујте, Срби" Арчибалда Рајса, Београд, 1. јун 1928 ("Ecoutez Serbes!"), учествују: Небојша Стефановић (министар унутрашњих послова), Горан Милошевић (декан Криминалистичко-полицијске академије), Ивана Крстић Мистриџеловић и Немања Калезић
15:00 - 15:45 ПОКРАЈИНСКИ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА КУЛТУРУ И ИНФОРМИСАЊЕ Завод за културу Војводине - Часописи "Мост" и "Интеркултуралност", о издањима Завода говори Владимир Копицл
16:00 - 16:45 ПОКРАЈИНСКИ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА КУЛТУРУ И ИНФОРМИСАЊЕ Позоришни музеј Војводине - "Драматуршки огледи" Зорана Јовановића, говоре Р. Путник и В. Крчмар; "Позориште лутака у Новом Саду" Зорана Ђерића и Љиљане Динић, говоре аутори и Зоран Максимовић
17:00 - 17:45 НАГРАДА "ЕВРОПСКИ АТЛАС ЛИРИКЕ" - Представљање изабраних песама Еве Липске "Туристи речи". О књизи, аутору и међународној награди коју додељују књижевници Републике Српске говоре: Тања Крагујевић, Јовица Аћин, Здравко Кецман и Бисерка Рајчић
18:00 - 18:45 ПРЕСИНГ Друштво за афирмацију културе - Представљање књиге Тамаре Лујак "Речник страха", учествују: Предраг Милојевић и ауторка
Сала "Бранислав Нушић"
12:00 - 13:45 МЕЂУНАРОДНИ ПЕН КЛУБ - "Издаваштво на мањинским језицима",
учествују: Пол Финеган (Лондон) и Симона Шкрабец (Барселона)
14:00 - 14:45 УДРУЖЕЊЕ ПИСАЦА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ И ДИЈАСПОРЕ ПРИЈЕДОР - Представљање Удружења и промоција романа "Дневник Слађане Кобас", Виолете Божовић
15:00 - 15:45 УДРУЖЕЊЕ ПИСАЦА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ И ДИЈАСПОРЕ ПРИЈЕДОР - "Прекрићу те сребрним светлом", Богдан Кукољ
17:00 - 18:00 РОМ ПРОДУКЦИЈА - "Ниси ти мени било ко", Виолета Алексић
Сала Министарства за рад
10:30 ВЕЛИКИ РАТ Филм "Људи говоре" - Солунци говоре (документарна емисија) Аутор: Недељко Јешић, Телевизија Београд 1983.
11:00 ВЕЛИКИ РАТ Трибина борачких удружења "Ратници у миру"
Учествују: Мирослав Лазовић и др. (специјални гост Миломир Савчић, Република Српска)
13:00 РАД И ЗАПОШЉАВАЊЕ Обука за развој предузетништва (Национална служба за запошљавање)
15:00 ВЕЛИКИ РАТ Нове књиге: "Сто година од почетка Првог светског рата" (историјске и правне студије)
Учествују: проф. др Јован Ћирић, Мирослав Ђорђевић, Љиљана Милаковић-Васовић (Интермекс, Институт за упоредно право, Завод за уџбенике, Београд)
16:00 РОДНА РАВНОПРАВНОСТ Трибина "Родна равноправност кроз призму српског књижевног језика" - Учествују: др Зорица Мршевић, др Јелена Филиповић, др Ђорђе Оташевић, Ласло Чикош
18:15 СОЦИЈАЛНА ПОЛИТИКА Позоришна представа штићеника Дома "Др Никола Шуменковић" из Стамнице
Сала Канцеларије за Косово и Метохију
11:00 ФИЛМ "СТАРЕ КОСОВСКЕ ПЕСМЕ И ИГРЕ 2"
11:30 НАЈАВА КЊИГЕ "САБРАНА ДЕЛА ПЕТРА Д. ПЕТРОВИЋА", аутор: Владимир Бован, учествују: Владимир Бован, Зоран Ђорђевић, Александар Дунђерин, мр Јордан Ристић
12:15 НАЈАВА КЊИГЕ "ЗАПИСИ ИЗ РОПСТВА И ПРОГОНСТВА", приређивач: др Драган Ничић Црноберски, учествују: др Драган Ничић Црноберски, мр Марија Михајловић, Зоран Ђорђевић
13:00 ПРОМОЦИЈА МОНОГРАФИЈЕ "ПРИРОДНО МАТЕМАТИЧКИ ФАКУЛТЕТ УНИВЕРЗИТЕТА У ПРИШТИНИ СА ПРИВРЕМЕНИМ СЕДИШТЕМ У КОСОВСКОЈ МИТРОВИЦИ 1960-2014", учествују: проф. др Предраг Јакшић, проф. др Драгомир Кићовић, проф. др Стеван Станковић, Светлана М. Стевановић, национални уметник, Лепомир Ивковић, драмски уметник
14:30 ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ "ТУРИСТИЧКА ВАЛОРИЗАЦИЈА УРБАНИХ, БАЊСКИХ И РУРАЛНИХ НАСЕЉА ГОРЊЕ ТОПЛИЦЕ", aутор: др Данијела Вукојчић, учествују: др Данијела Вукојчић, проф. др Добрица Јовичић
15:30 ФИЛМ "ЦРКВЕ И МАНАСТИРИ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ 1999-2014"
16:00 ФИЛМ "ХЕЛИКИМ"
16:30 НАЈАВА ИЗДАЊА НОВИНСКО-ИЗДАВАЧКОГ ПРЕДУЗЕЋА "ПАНОРАМА": "Народне приповетке I", "Народне приповетке II", "Говорне народне tворевине", "Народне загонетке", "Народне умотворине у записима Дане Дебељаковића", Јанићије Поповић "Народни обичаји и умотворине са Косова" - Учествују: Радослав Златановић, Светозар Влаховић, Рада Комазец, Дара Вучинић
17:15 НАЈАВА КЊИГЕ "НОЋ У ПРИШТИНИ И ДРУГЕ ПЕСМЕ", учествују: Мирко Жарић, Борис Пинговић, Даница Андрејевић и Милица Лилић Јефтимијевић
18:00 ТРИБИНА "ОСЛОБОЂЕЊЕ КОСОВА И МЕТОХИЈЕ, БАЛКАНСКИ РАТОВИ 1912-1913", учествују: др Милош Јагодић, др Владиир Вучковић, др Милић Милићевић
20:00 ФИЛМ "ПОВРАТАК ИСХОДИШТУ"
Извор:Кућа добрих вести