Logo
Одштампајте ову страницу

Веслачима Велике Британије две златне медаље, српски четверац четврти у Б финалу

(0 гласова)

veslanje-uvodnaЛОНДОН - У веслачком финалном програму представници Велике Британије освојили су на Олимпијским играма у Лондону две златне медаље. По једна титула олимпијског победника припала је такмичарима Чешке, Данске и Новог Зеланда.

Чамац Србије у лаком четверцу заузео је 4. место у Б финалу са резултатом 6:11,94.

У конкуренцији жена вожене су две финалне трке. У скулу победила је Мирослава Кнапова из Чешке, четврта из Пекинга, са резултатом 7:54,37 минута.

Друго место припало је Фие Удби Еришен из Данске са 7:57,72, док је бронзу освојила Кип Кроу из Аустралије са 7:58,04.

У женском лаком дубл скулу тријумфовале су Катарина Копеланд и Софија Хоскинг из Велике Британије у времену 7:09,30. Друге су биле Донгксијан Кеи и Вени Јуан из Кине са 7:11,93, а треће Кристина Гацизиду и Александра Цијави из Грчке са 7:12,09.

У мушкој конкуренцији у лаком дубл скулу победили су бронзани из Пекинга Мадс Расмусен и Расмус Квист из Данске са 6:37,17 минута. Сребро је припало олимпијским шампионима 2008. Заку Пурчису и Марку Хантеру (Велика Британија) са 6:37,78, док је бронзу освојио пар из Новог Зеланда Сторм Ури – Питер Тејлор.

У дубл скулу тријумфовали су Матс Расмусен и Расмус Квист из Данске са 6:37,17. Друго место припало је Заку Пурчизу и Марку Хантеру из Велике Британије са 6:37,78, док су Сторм Уру и Питер Тејлор из Новог Зеланда били трећи у времену 6:40,86.

У конкуренцији четвераца тријумфовала је посада Велике Британије у времену 6:03,97. Четверац Аустралије је у времену 6:05,19 био други, а САД је заузео треће место са 6:07,20. У тој дисциплини четверац Србије Горан Јагар, Миљан Вуковић, Радоје Ђерић и Милош Васић је зауезао четврто место у Б финалу однсоно укуно десето.

Веслачка такмичења су завршена. Велика Британија је најтрофејнија са 9 медаља (4 – 2 – 3), Нови Зеланд је други са 5 ( 3 – 0 2), Немачка трећа са 3 ( 2 – 1 - 0), Данска четврта са 3 (1 – 1- 1-), Чешка пета са 2 (1 - 1- 0) итд. Укупно десет земаља освајало трофеје.

Последњи пут измењено понедељак, 06 август 2012 12:24