Logo
Одштампајте ову страницу

Србија шеста, Јовановић 20. на ЕШ

(0 гласова)

1juniorisestijovanovickovacevicmilovanovicАРНХЕМ - Мушка јуниорска репрезентација Србије ваздушном пушком заузела је шесто место другог дана  Шампионата Европе у Арнхему у Холандији са 1.838 кругова (Јовановић 614,1, Ковачевић 612,3 Миловановић 612,2).

У конкуренцији десет селекција, злато је припало прошлогодишњим вицешампионима Русима са 1.858,6 кругова, сребром су се окитили Италијани са 1.858,5 кругова док је бронза, као и лане, припала Немачкој са 1.848 кругова. Четврти су Хрвати са 1.847,4 круга, а пети Мађари са 1.845,5 кругова.
 Улазница за појединачно финале коштала је 617,4 круга. Најбољи појединачни пласман од српских стрелаца остварио је Крагујевчанин Ставан Јовановић на 20. позицији са 614,1 круг, 27. је млади дебитант из Јагодине Лазар Ковачевић са 612,3 куга а 28. у конкуренцији 47 стрелаца је Андрија Миловановвић са 612,2 круга.
Златну појединачну медаљу освојио је Рус Владимир Фетисов са 208,7 кругова што је нови јуниорски европски рекорд финала (стари Владимир Маслеников – Русија 206,8 са СП у Гранади 2014). Друго место припало је Мађару Иштвану Пенију са 205,4 круга, док је бронзу освојио хрватски стрелац Борна Петањек са 183,4 круга. Петањек је пре финала био најбољи са 624 круга.
- Јуниори су пропустили шансу за медаљу јер, генерално гледајући , сви резултати у прва два дана су слабији него лане у Москви, али се нико није жалио на услове посебно на светло– коментар је Срећка Пејовића спортског директора СС Сбије.- Имали су велику трему, нису се са њом изборили на прави начин и сва тројица нису били ни близу својим средњим резултатима у сезони.
Прошле године на ЕШ у Москви, репрезентација је била пета, а Стеван Јовановић је у појединачном финалу такође освојио пето место.
У прва два дана српски стрелци освојили су једну медаљу. Бронзом се окитила женска јуниорска репрезентација пушком са 1.235,5 кругова (Вукашиновић 412, Радуловић 412, Бабић 411,5). Обориле су и екипни државни рекорд од 1.235,2 круга који је у Плзену на турниру „Олимпијске наде“ 2014. поставила репрезентација Србије (Бабић, Вукашиновић, Т. Тодоровић).
Трећег дана гађаће сениорке пушком (Ивана Максимовић, Драгана Тодоровић и Андреа Арсовић) и сениори пиштољем (Димитрије Гргић, Андрија Златић и Дамир Микец). У Москви 2014. Максимовићева, Арсовићева и Тодорвићева су освојиле европско екипно злато са европским рекордом, Андреа Арсовић се окитила и појединачним сребром а Ивана Максимовић бронзом. Сениори су пиштољем освојили пето место и до бронзе су им недостајала три круга.

Последњи пут измењено четвртак, 05 март 2015 16:02