У поподневној полуетапи, која је водила преко познатог бугарског превоја Беклемета, Алекса Марић је освојио 39. место са више од шест минута заостатка иза победника етапе Лушенка из Астане. Марић је на Беклемету био у трећој
групи, док су се остали били у четвртој групи, која је знатно заостала.
"Сутра очекујем бољу и борбенију вожњу од свих наших возача", кратка је порука селектора Чубрића.
У генералном пласману води члан Каћуше Помошников, који тражи шансу да уђе у национални државни тим, који ће учествовати на светском првенству.
Према речима селектора Србије Радише Чубрића млади ће у наредним етапа морати да искажу више борбености, како би оправдали позив у учешће на трци.
"Највећи проблем младих наших бициклиста је тај када се после трка врате у земљу сами тренирају по клубовима, али је то недовољно", сматра Чубрић.
Извор: Кућа добрих вести
СОФИЈА - Српски бициклисти су просечно стартовали на међународној бициклистичкој трци "Око Бугарске".