Микец 19. ваздушним пиштољем у Минхену

(1 Глас)

1mikecminhenvpistoljМИНХЕН -  Српски стрелац Дамир Микец освојио је 19. место у гађању ваздушним пиштољем на Светском купу у Минхену са 577 кругова (по серијама 98, 97, 95, 95, 95 и 97). У конкуренцији 117 стрелаца 40. је Андрија Златић са 574 круга (94, 98, 95, 97, 95, 95)  док је Димитрије Гргић завршио на 45. месту са 573 круга (99, 95, 95, 92, 96, 96).

Пре финала које је вредело 582 круга, најбољи је био Рус Гончаров са 586 кругова. У финалу,  које је било шароликог састава што само показује изузетну конкуренцију на овом Светском купу (гађала су два Индијца, Иранац, Рус, Кинез, Шпанац, Украјинац и стрелац из Саудијске Арабије), славио јеШпанац Пабло Карера са 201,3 круга испред Индијца Јиту Раија са 199,4 круга док је бронзу освојио Павло Коростилов из Украјине са 178,4 круга.
- Нисам имао ни среће, не могу да верујем да од девет хитаца који су вредели 9,9 кругова електронски мерено, ни један не “закачи” да буде “десетка” – рекао је Дамир Микец који је МК пиштољем био четврти. Али, ипак сам задовољан како сам гађао, имао сам чак 25 “мушева”, самим тим добру групу и одличан децимални резултат, али на пуне кругове остао сам на 577 кругова и пет кругова далеко од финала…
Андре Арсовић, која је ваздушном пушком  освојила бронзу,  је МК пушком тростав имала 578 кругова (клечећи 191, лежећи 198, стојећи 189) и заузела је 25. место. Ивана Максимовић је била 30. са 577 кругова (194, 197, 186), док је 41. Јелена Живковић са 575 кругова (195, 195, 185). За „ем - ку - ес“ гађала је  Драгана Тодоровић и забележила 565 кругова. Норма је била 555 кругова.
Пре финала  најбоља је била Украјинка Наталија Калниш са 592 круга (199, 198, 195) и поставила нови светски рекорд основног дела. Стари од 591 круг држала је Италијанка Петра Цубласинг са Светског купа у Форт Бенингу (САД) ове године. За улазак у финале био је потребан висок резултат од 584 круга и чак је једна такмичарка са тим резултатом испала јер је имала мање “унутрашњих центара“.
У финалу, две Италијанке су освојила прво и друго место: Сабрина Сена 455,7 и Петра Цубласинг 454,5 док је трећа била Донгћи Чен (Кина) са 443,7 кругова. Нова светска рекордерка Калниш је завршила на шестом месту.
Тројица српских стрелаца, Себић, Миросављев и Плетикосић гађали су у касним поподневним часовима елиминације МК пушком тростав.
Последњег дана у четвртак 12. јуна гађаће Јасна Шекарић, Зорана Аруновић и Бобана Величковић ваздушним пиштољем (финале у 12,15), као и Јасмина Гргић за „ем – ку – ес“. МК пушком тростав гађаће и мушкарци који прођу елиминације.

Последњи пут измењено среда, 11 јун 2014 14:04