Ко су шампиони Србије у куглању за особе са инвалидитетом?

(0 гласова)

EKOIPNOGБиљана Вукадиновић (Друштво за спорт и рекреацију инвалида Кула) са 242 оборена чуња и Шимун Аничић (ДСРИ Суботица) са 257 чуњева освојили су шампионске титуле на Првенству Србије особа са инвалидитетом одржаном на куглани са шест стаза у хотелу „Извор“ у Аранђеловцу.

Аничић је тријумфовао испред Дарка Рађеновића (ДСРИ Бачка Паланка) који је оборио 248 чуњева и Милана Црветковића (ДСРИ Јагодина) са 247 чуњева. Рађеновић је освојио и златну екипну медаљу и био је лидер екипе, објавио је Куглашки савез Србије.

Вукадиновићева је славила испред Вукице Алимпић (ДСРИ Бачка Паланка) са 226 чуњева, док је треће место припало Нади Аничић (ДСРИ Суботица) са 222 чуња. Биљана Вукадиновић се окитила и сребрном медаљом и у екипној конкуренцији и била је набољи члан екипе. Алимпићевој је припала златна екипна медаља.

Екипну титулу понела је селекција ДСРИ Бачка Паланка са 944 чуња (Вукица Алимпић 226, Душан Бокан 239, Дарко Рађеновић 248, Слободан Ивановић 231). Друго место са 938 чуњева припало је ДСРИ Кула (Симо Дувњак 234, Недељко Марковић 224, Биљана Вукадиновић 242, Јоаким Рехај 238), док је бронзану медаљу у конкуренцији осам тимова освојила селекцији ДСРИ Панчево са 922 чуња (Здравко Андијевски 243, Јано Томаш 227, Божидар Ардалић 245, Братиславка Гајић 207).

Судио је савезни куглашки судија Горан Буква. Такмичење је одлично организовао Савез за спорт инвалида Србије.

Последњи пут измењено четвртак, 03 мај 2018 21:01