Login

Петар Васиљевић победио у трећем Купу Србије

Оцените овај чланак
(0 гласова)

1KUP3PVASILJEVICБЕОГРАД - Млади стрелац Јединства трап из Старе Пазове Петар Васиљевић освојио је прво место у трећем Купу Србије у гађању глинених голубова - трап на стрелишту „БГ спортског центра Ковилово“.

У финалу финала победио је са 11:6  Александра Иванковића из Барајева, док је бронзу освојио Владимир Обрадовић из Грофа пошто је савладао  Борка Васиљевића са 13:10.  Пети је био Пера Недић из Јединства трап, а шести Немања Смиљанић из Грофа.
У првом купу  победио је Иван Рожек из Јединства, у другом Борко Васиљевић.
 За пласман међу шест стрелаца који су се борили за медаље, у конкуренцији 35 такмичара, била су потребна 102 голуба! Шестопласирани је био Петар Васиљевић који је, касније, победио.  Најбољи резултат имао је Недић 108 голубова,  Борко Васиљевић  је био други са  106, а пратили су га са по 105 голубова Иванковић и Обрадовић, док је Смиљанић имао 104 голуба.
1KUp3SELEKROMIHAJLOVICIEKIPEУ полуфиналу, П. Васиљевић, Иванковић у Обрадовић су имали по 10 голубова и распуцавали су за одлазак у меч за злато и за брпнзу.  У дуел за прво место пласирали су се П. Васиљевић и Иванковић, у меч за бронзу Обрадовић где га је чекао  Б. Васиљевић који је у распуцавању за четврто место био бољи од Недића. Обојица су у полуфиналу имали по девет голубова.
У екипној конкуренцији славили су  стрелци Јединства трап из Старе Пазове са 310 голубова, други је био Гроф из Калишта код Пожаревца са 297, а трећи, у конкуранцији шест тимова, београдски Рикошет са 275 голубова.
Такмичење је пратио и селектор Дејан Михајловић који  ће водити екипу у Брно на “Меморијал М. Беднарика” од 15. до 17 маја. Састав је Александар Иванковић, Владан Обрадовић и Пера Недић.

Извор: Кућа добрих вести

Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.