Login

ЗВЕЗДЕ ОБАСЈАЛЕ БАЛКАН:Рекордан број медаља за Србију на Олимпијским играма

Оцените овај чланак
(2 гласова)

medaljadjfkdjfkdjfkddfdfdfdffСрбија је на Олимпијским играма у Рију 2016. освојила две златне медаље, четири сребрне и две бронзане, што је била рекордна година по броју освојених одличја на Олимпијским играма од осамостаљења Србије.

Србија се након завршеног последњег дана такмичења на Олимпијским играма са укупно девет освојених медаља налази на 28. месту по успешности.

Србија је друга најбоље пласирана од земаља из региона и налази се на 28. месту укупне листе са девет освојених медаља.

Три злата на овогодишњим Олимпијским играма освојили су Милица Мандић, Јована Прековић и ватерполисти, сребро је у Србију донео Дамир Микец и пет бронзи су освојили баскеташи, одбојкашице, Миленко Себић, Тијана Богдановић и Зураб Датунашвили.

CROPENDROTATEDFDFDFDF

Испред Србије је једино Хрватска на 26. месту са осам освојених медаља (3+3+2), Словенија се налази на 31. позицији са пет медаља (3+1+1), Косово на 42. месту са два злата, а Северна Македонија је на 77. месту са једним освојеним сребром.

У Токију су успели да надоместе тај рекорд јер су освојили медаљу више него пре пет година. Три злата на овогодишњим Олимпијским играма освојили су Милица Мандић, Јована Прековић и ватерполисти, сребро је у Србију донео Дамир Микец и пет бронзи су освојили баскеташи, одбојкашице, Миленко Себић, Тијана Богдановић и Зураби Датунашвили.

Чак шест четвртих места за спортисте Србије у Токију

Девет медаља освојених на Олимпијским играма у Токију је досад незабележен успех, али остаје жал за онима које су биле „надохват руке“, али су измакле српским спортистима.

Када кажемо четврто место у Токију, вероватно су најсвежија асоцијација кошаркашице које су доживеле пораз од Француске у борби за бронзу, али и атлетичарка Ивана Шпановић која, иако је у квалификацијама у скоку удаљ прескочила седам метара, није успела да то понови и у финалу, те је завршила учешће на Олимпијским играма без медаље.

Једини освајач сребрне медаље међу репрезентативцима Србије, стрелац Дамир Микец, био је на прагу освајања још једне медаље са Зораном Аруновић, али су у тимском гађању из ваздушног пиштоља поражени од Украјинаца.

Када је Новак Ђоковић објавио да ће учествовати на Олимпијским играма у Токију, велики део јавности рачунао је као да је злато већ освојено. То се нажалост није обистинило и Ђоковић је завршио не само без златног одличја, него без медаље уопште. Борио се колико је могао, али умор је учинио своје, најбољи тенисер света изгубио је меч за треће место у синглу, а онда је због умора био приморан да преда меч за бронзу у микс дублу са Нином Стојановић.

И боксерка Нина Радовановић је на свом дебитантском учешћу на Олимпијским играма била надомак медаље. Она је поражена у четвртфиналу од Hsiao-Ven-Huang, а да је тада остварила победу имала би осигурану медаљу јер у боксу сам улазак у полуфинале гарантује бронзу.

GOTOVOVATRPOELDFDFDFDF

Медаље српских спортиста:

Златна медаља – теквондисткиња Милица Мандић, каратисткиња Јована Прековић, ватерполисти

Сребрна медаља – стрелац Дамир Микец

Бронзана медаља – баскеташи, теквондисткиња Тијана Богдановић, стрелац Миленко Себић, рвач Зураби Датунашвили, oдбојкашице,

Последњи пут измењено недеља, 08 август 2021 22:17