A+ A A-

Прво злато за Србију - Милица Мандић олимпијски победник

Оцените овај чланак
(0 гласова)

milica-mandic-borbaЛОНДОН, 11. августа - Српска репрезентативка у теквондоу Милица Мандић освојила је златну медаљу на Олимпијским играма у Лондону у категорији преко 67 килограма. То је прва златна медаља за Србију на Играма у Лондону и укупно прва титула олимпијског победника од када је наша земља постала самостална.

Последњу златну медаљу у појединачном спорту освојила је стрелац Алексндра Ивошев 1996. у Атланти. Последњу златну медаљу у екипном спорту освојили су одбојкаши у Сиднеју 2000. Укупно ово је 101. медаља за олимпијски покрет у Србији.

У финалној борби Милица Мандић је са 9:7 савладала Францускињу Ан Каролин Граф. Само у првој рунди било је нерешено да би наша такмичарка у другој и трећој рунди освојила три и четири бода. Било је то довољно да се млада 21- годишња Београђанка нађе на победничком постољу.

Свој пут ка злату Милица Мандић почела против Самое Телитиге Кроли и елиминсала је после друге рудне 16:2. У четвртфиналу је била боља од олимпијске
шампионке из Пекинга Мексиканке Марије дел Росарио Еспиноза са 6:4, да би у полуфиналу савладала Рускињу Анастазију Баришњикову са 11:3 у поенима.

Пре Милице Мандић сребрну медаљу за Србију освојила је стрелац Ивана Максимовић, док се стрелац Андрија Златић окитио се бронзу.

На теквондо олимпијском турниру најуспешнија нација је Шпанија са 3 медаље (1 – 2 - 0), следе Кина 3 (1 - 1- 1), Кореја 2 (1 - 1 - 0), Турска 2 (1-1 - 0), В. Британија 2 (1 – 1 - 0), В. Британија2 (1 -0 - 1), Стбрија и Аргнтина деле седмо места са по једном златном медаљом. Укупно 21 нација освојила је трофеје.

Извор: Кућа добрих вести


Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.
 

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани