Арсовићевој и Себићу титуле у финалу Купа Србије

(1 Глас)

FKUPSRBIJEANDREAARSOVICНОВИ САД - Андреа Арсовић (Партизан) освојила је сениорску титулу у финалу Купа Србије МК пушком тростав на стрелишту у Новом Саду, док је Миленко Себић из Новог Београда Ушћа тријумфовао МК пушком 60 метака лежећи. Себићу је ово друга сениорска медаља у два дана финала, освојио је сребро МК пушком 60 метака лежећи.

Две победе у фуналу уписао је јуниор Јединства из Старе Пазове Стефан Александровски, победивши у обе дисциплине – 60 метака лежећи и троставу.
Арсовићева је у троставу била прва пре финала са 582 круга и сачувала је вођство победивши са 457,8 кругова. Прошле године трећа сениорка Ташана Богатиновски (Панчево) ове године је освојила друго место са 452 круга, а пре финала са 575 круга била је друга. Јелена Живковић (Јагодина) је  после бронзе МК пушком 60 метака лежећи, освојила треће место и у троставу са 435,7 кругова. Пре финала је са 572 круга била пета.
FKUPSRBIJESEBICЈуниорску титулу у троставу понела је Марта Биреш из Јединства са 450,5 кругова. Пре финала је са 568 кругова имала четврти резултат. Нина Радуловић из Звездаре окитила се сребром са 447 кругова. После основног дела била је шеста са 565 кругова. Драгана Палечак (Нови Београд Ушће), друга пре финала са 572 круга, завршила је на трећем месту са 433 круга.
Себић је у финалној серији имао 206,9 кругова и убедљиво тријумфовао испред Немање Миросављева из Новог Сада (205,5 кругова) који је прошле године био први и Стевана Плетикосића („Чика Мата“) са 185 кругова. Лане је Плетикосић био други. Миросављев је  ушао у финале као први са 625,8 кругова, Плетикосић је био други са 624 круга, а Себић пети са 617,7 кругова.
FKUPSRBIJEALEKSANDROVSKIСтефан Александровски (Јединство) је победио са 201,9 кругова и сачувавши водећу позицију пре финала (615,6). Андрија Миловановић из Ниша је био други са 201,1 круг а пре финала је са 610,5 кругова био четврти. Александар Петкоски (Ниш) је завршио на трећем месту са 179,6 кругова. Ушао је у финале као пети са 604,4 круга.
У понедељак 3. јуна такође у Новм Саду гађаће сениорке и јуниорке МК пиштољем 30 плус 30 метака.

Последњи пут измењено недеља, 02 јун 2013 19:07