Зекавица 32. у етапи, Борсављевић 36. у генералном у Истри

(1 Глас)

1milosborisavljevicKRAJISTRAjpgУМАГ - Јован Зекавица, репрезентативац чачанског Борца заузео је 32. место у спринту групе од 69 бицклиста на циљу последње, треће, етапе трке „Истарско пролеће“ од Пазина до Умага (143 км).

У времену победника на 38. месту стигао је Милош Борисављевић, репрезентативац ЦЦН Металца из Краљева и на крају је и најуспешији српски возач на овој трци у генералном пласману на 36. месту. У  водећој групи био је и Марко Станкович на 52. месту.
Габор Каса, припремајући се за завршницу, пао је са групом бицклиста унутар три километра до циља. Стигао је на зачељу каравана, али је добио време победника Стефана Шафера (Немачка, Бранденбург) који је стазу превезао за 2:59,19 часова сјајном просечном брзином од 47,8 км на час.
Одспринтао је Антонија Миолу (Италија) и Аљажа Хочевара (Словенија).
 Са заостатком од 14 секунди доша је на 97. месту Стефан Стефановић, док је Марко Даниловић био 100. у истом времену.
У генералном пласману жута мајица припала је данском бициклисти Магнусу Нилсену у времену 10:18,54 часова. Био је бољи за 22 секунде од Чеха Карела Хинка док је Феликс Гросшартнер (Аустрија) на трећем месту имао 39 секунди слабије време.
Позиције српских бициклиста у укупном поретку на крају 11. „Истарског пролећа“: 36. Борисављевић + 1,39 минута, 49. Даниловић + 1,58, 78. Зекавица + 2,57, 105. Каса  6,04, 130. Станковић + 15,07, 140. Стефановић + 15,10 итд. Трку је завршило 160 бициклиста од 193 колико је стартовало. У пласману екипа Србија је високо завршила трку на 12. месту у конкуренцији 33 тима.

Последњи пут измењено четвртак, 20 март 2014 15:20