Login

Аруновићева прва, сребра за сестру и брата Гргић, бронза Микецу у Загребу!

Оцените овај чланак
(0 гласова)

1zgarunovic2ЗАГРЕБ - Зорана Аруновић освојила је прво местао, а сестра и брат Јасмина и Димитрије Гргић сребрне медаље у гађању ваздушним пиштољем, док је бронза припала Дамиру Микецу другог дана стрељачког турнира „Трофеј Младости“ у Загребу.

Зорана Аруновић (Црвена звезда) је одбранила прошлогодишњу титулу. У финалу је  половина учесница биле из Србије јер су  гађале, уз власницу сребра Јасмину Гргић (Смедерево) и Бобана Величковић (Бор 030) која је на крају била пета и Јасна Шеркарић (Црвена звезда) која је завршила на осмом месту. Аруновићева је гађала  одлично финале (201 круг) и убедљиво претекла  Гргићеву. Спортског директора СС Србије Срећка Пејовића могу да радују резултати у основном делу јер су све четири српске финалисткиње имале више од 380 кругова (колико је и вредела скупа улазница за финале) а најбоља је била Бобана Величковић са сјајних 386 кругова!
1zggrgicУмушкој конкуренцији Димитрије Гргић (Академац) заузео је друго месо као и прошле године, док је Дамир Микец – „бронѕани“.  Гргић је пре финала био убедљиво најбољи са сјајних 586 кругова, док је Микец био трећи са 579 кругова.
Првог дана на „Трофеју Младост“ у Загребу Милутин Стефановић („Чика Мата“) освојио је ваздушном пушком прво место, истим оружјем Драгана Тодоровић (Нови Београд Ушће) заузела је друго, док су Ивана Максимовић (Академија Максимовић) и Немања Миросављев (Нови Сад) освојили трећа места!
Тако је укупан биланс у Загребу осам трофеја – два златна, три сребрна и три бронзана.
Резултати другог дана „Трофеја Младости“ у Загребу – ваздушни пиштољ – мушкарци: 1. Тузински (Словачка) 201,8, 2. Димитрије Гргић 189,1, 3. Дамир Микец (обојица Србија) 178,1 круг итд. Пре финала: 1. Гргић 586, 2. Тузински 580, 3. Микец 579 итд. Финале вредело 571 круг, Пласман осталих српских стрелаца:  12. Андрија Златић 569, 13. Василије Гроза 568...49. Срђан Јовановић 544, 50. Младен Орлић 543. Укупно 58 учесника.
1zagrebjasminagrgicЖене: 1. Зорана Аруновић 201,0, 2. Јасмина Гргић (обе Србија) 197,1, 3. С. Чонка (Мађарска) 177,3, ...5. Бобана Величковић 136,4,...8. Јасна Шекарић (обе Србија) 73,7 кругова итд. Пре финала: 1. Величковић 386, 2. Гргић 383, 3. Аруновић 381...8. Шекарић 380 кругова. Финале вредело 380 кругова. Пласман осталих српских такмичарки: 25. Ана Алентијев 366, 32. Леа Алексић 357,  38. Ана Тодоровић 349 кругова итд. Укупно 39 учесница.
Прошле године освојено је укупно пет трофеја. Зорана Аруновић освојила је златну медању у гађању ваздушним пиштољем, Андреа Арсовић ваздушном пушком, Димитрије Гргић окитио се сребром пиштољем као и Ивана Максимоввић ваздушном пушком, док је бронзу освојио ваздушном пушком Крагујевчанин Милутин Стефановић („Чика Мата“).

Извор: Кућа добрих вести

Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.