Још шест медаља другог дана у Аустрији

(0 гласова)

1AUSTRIJA2BOBANAUSREDINIНОЈЗИДЛ АМ ЗЕ -  Другог дана „Панонија трофеја“ у аустријском месту Нојзидл ам Зе српски стрелци су поново заблистали и освојили шест медаље – три златне, сребрну и две бронзане. Првог дана су освојли пет медаља, три златне, сребрну и бронзану.

Дамир Микец пиштољем и Милутин Стефановић пушком  освојили су поново прва места, док је пиштољем код дама славила Боранка Бобана Величковић.  Сребро је припало Андреи Арсовић  ваздушном пушком, док су се бронзама окитили  Димитрије Гргић пиштољем и Драгана Тодоровић пушком. У свим финалима Србија је имала по три учесника!
Бобана Величковић је за 0,2 круга предности освојила злато ваздушним пиштољем  са 199,3 круга, другопласирана Тобаи Шике (Мађарска) имала је 199,1 круг. Сјајна Боранка, која је водила од првог до последњег хица,  је издржала налет Мађарице у последње два дијаболе (Величковић 9,2 и 9,3, Тобаи Шике 10,3 и 9,9) и сачувала минималну предност за злато. Трећа је била Аустријанка Штајнер са 177,9 кругова, четврта Зорана Аруновић са 158,4 круга, а пета Јасна Шекарић са 137,5 кругова.
1AUSTRIJA2MIKECUSREDINIGRGICDESNOДамир Микец је са идентичним резултатом као првог дана 204,5 кругова (боље од државног рекора 203,8) поново победио ваздушним пиштољем. Други је  био Чех Дубови са 203,1 круг, а бронзом се окитио Димитрије Гргић са 182,4 круга. Четврто место припалао је Андрији Златићу са 161,5 кругова!
Милутин Стефановић, који је као осми ушао у финале, домогао се првог места са одличним резултатом од 208,2 круга (државни рекорд финала је 209,3 круга). Убедљиво је надмашио другопласираног Хрцкулака из Чешке (203,8), док је треће место припало Словаку Балажу са 183,7 кругова. Пети је завршио Миленко Себић са 142,1 круг, а осми Стеван Плетикосић са 77,6 кругова. Са једном осмицом, пет деветки и два центра у првих осам дијабола, Плетикосић је од старта изгубио прикључак и први испао.
Андреа Арсовић  је освојила сребро ваздушном пушком са високим резултатом од 208,3 круга (државни рекорд финала је 209,2 круга), док је бронза припала Драгани Тодоровић са 185,5 кругова.  Победила је Чехиња Воронова са сјајна 210,4 круга (светски рекорд финала је 211 кругова). Ивана Максимовић је завршила на петом месту са 141,6 кругова.
1AUSTRIJA2STEFANOVICUSREDINIФантастично су у основном делу гађале сениорке пиштољем! Јасна Шекарић 389, Бобана Величковић 385, Зорана Аруновић 385 кругова и освојиле су прва три места! Збирно, имале си 1.159 кругова, осам више од државног рекорда и два мање од светског рекорда (1.161 круг из 1993). Финале је вредело 352 круга. Укупно је гађало 11 такмичарки.
И у мушкој конкуренцнији овим оружјем сва тројица српских стрелаца ушла су у финале. Дамир Микец је био први са 583 круга,  пратила су га два Чеха Дубови 579 и Петера 576, Гргић је  био четврти са 576 кругова, а Андрија Златић осми са 569 кругова. Укупно је било 20 такмичара.
Три српске такмичарке ушле су у финале ваздушном пушком. Драгана Тодоровић је била прва са 415,4 круга, друго место прилао је  Чехињи Мазровој са 415,2  а треће  Словакињи Хиблеровој са 415,1 круг. Андреа Арсовић је била шеста са 414,4 круга, док је Ивана Максимовић била седма са 414,3 круга. Финале је вредело 413,3 круга. Учестовало је 16 такмичарки.
1AUSTRIJA2ARSOVICLEVOTODOROVICDESNOИ мушкарци су пушком имали тројицу представника у финалу. Стеван Плетикосић је био први са 623,4 круга, пратио га је Миленко Себић са 522,7 кргова, док је трећи био Вереш (Мађарска) са 621,6 кругова. Милутин Стефановић је као осми са 618,8 кругова прошао у финале у конкуренцији 23 стрелца.
Првог дана српски стрелци су освоји пет медаља, три златне (пиштољем Зорана Аруновић и Дамир Микец, пушком Милутин Стефановић), сребрну (пиштољем Бобана Величковић) и бронзану (пушком Драгана Тодоровић).
Учествују стрелци из Чешке, Србије, Словачке, Аустрије, Јапана, Мађарске, Немачке и Пољске. Последњег дана,  у суботу 14. фебруара, финала почињу у 17 часова.

Последњи пут измењено петак, 13 фебруар 2015 22:24