Кордун пети на крају лиге

(0 гласова)

1LIGAKRAJROGICPARTIZANБЕОГРАД - Куглаши Кордуна из Кљајићева победили су са  3.585:3.527 (6:2) екипу Партизана на својим стазама у заосталом мечу последег 18. кола Супер лиге Србије и освојили пето место, док је Партизан седми.  Најбољи играч у редовима домаћина био је  Милан Јоветић са 620 чуњева, док је код Партизана најбољи био млади Борислав Рогић са 618 чуњева.

Куглаши Београда Одбранили су шампионску титулу без пораза. Ово је седма  узастопна титула Београда и најтрофејнији је српски клуб у историји Супер лиге. Београд ће у октобру у Бачкој Тополи играти у Светском купу (Купу шампиона).
Металац из Горњег Милановца обезбедио је вицешампионску титулу и пласман у Куп Европе (играју национални вицешапиони) чији ће домаћин бити Страубинг у октобру, док ће у Куп НБЦ федерације трећепласирана Црвена звезда.  Други представник у овом такмичењу је финалиста Купа Србије Раднички из Новог Сада.
Нови чланови суперлигашког друштва су првак Прве лиге Србије - Војводина Полет Агро Вишковић из Сомбора и Краљево.  Прва лига Србије - Центар завршена је „мртвом трком“ између Краљева и крушевачког Цар Лазара, па је одиграна „мајсторица“ на куглани у Крагујевцу у којој је славио Краљево са 3.1675:3.138 чуњева и 5:3 у играчким поенима.