Лугинетс шампион Европе

(1 Глас)

TROSTAVNAZARLUGINETSОСИЈЕК  - Назар Лугунетс (Русија) који је на Универзијади пре две седмице освојио злато МК пушком тростав, успех је понови и на Првенству Европе у Осијеку. Славио је у узбудљивом финалу са 452,3 круга, сребро је припало Велиријану Сувеплану (Француска) са 451.6 кругова, а бронза Белорусу Виталију Бубновичу са 441,6 кругова. Мали куриозитет је да су у финалу била три такмичара из исте земље. Гађала су три Француза, Сувеплан, Граф и Далуан, што одавно није виђено на Првенствинма Европе.

Српски стрелац Миленко Себић је завршио на 11. месту са 1.167 кругова (клечећи 388, лежечи 400, стојећи 379). Себићу је за финале био потребан разултат од 1.168 кругова јер је имао одличан број строгих центара (73, други од свих учесника). Последњим метком била би му довољна и деветка, „убио“ је осмицу и остао испод црте. Немања Миросављев је био 35. са 1,156 кругова (391, 391, 374) а Стеван Плетикосић 46. у конкуренцији 64 стрелца са 1.152 круга (386, 392, 374).
Српски стрелци су учешће завршили са две медаље, обе бронзане. Ивана Максимовић је била трећа МК пушком тростав као и женска сениорска репрезентација МК пиштољем  (Аруновић, Шекарић и Рашета).

Последњи пут измењено недеља, 28 јул 2013 21:01