Зато Црвени крст Србије у својим просторијама (Симина 19) организује тродневну обуку (од 8. до 10. марта са почетком у 8 часова) која се односи на савладавање вештина неопходних за препознавање механизама повреде и збрињавање тешко повређених, коју ће одржати ИТЛС (ITLS – International Trauma Life Support/ Међународна организација за едукацију у збрињавање трауме у ванболничким условима) инструктори из Словеније.
Сваки полазник се обучава да изврши организовану, временски ефикасну процену; да одреди приоритете и изврши најхитније интервенције и одговарајуће припреми за транспост повређену особу.
Полазници ће бити лекари и медицински техничари из више клинично-болничких центара и службе Хитне помоћи који ће знање унапређено на овој едукацији наставити да преносе даље како колегама, тако и различитим спасилачким категоријама међу којима су и тимови Црвеног крста.
Главни фокус курса је препознавање стања која захтевају хитан транспорт у болницу како би се пацијент спасао. Технике спасавања се савладавају у практичним вежбама које ће бити организоване током курса.
Ова врста едукације може бити корисна и студентима медицине, специјализантима ургентне медицине, медицинским сестрама и техничарима и различитим спасилачким службама које имају обавезу да делују у случају несреће.
Циљ је да мотивишемо што већи број здарвствених радника и припадника спасилачких служби да унапреде знања и вештине у овој области. Овај курс почетак је тог процеса.
Извор: Кућа добрих вести

У случајевима несреће на терену, брза и адекватна помоћ хитних служби спасава живот и превенира инвалидитет код тешко повређених особа. 
