A+ A A-

Избори у БСС 26. априла

Оцените овај чланак
(1 Глас)

ABICDATOCKOVINESTANU 2БЕОГРАД - Скупштинска комисија за организацију ванредне изборне Скупштине Бициклистичког савеза Србије (БСС), саопштила је да ће се избори у бициклистичкој организацији одржати 26. априла у 18 часова, а да кандидати за председника имају рок да до 15. априла доставе кандидатуре.


Кандидат за председника мора да има подршку најмање пет клубова или организација - пуноправних чланова БСС, а један пуноправни члан БСС има право да подржи само једног председничког кандидата.
Ванредна изборна Скупштина БСС сазвана је пошто је на годишњој Скупштини Бициклистичког савеза Србије 30. марта у Београду изгласано неповерење председнику БСС Драгану Достанићу и генералном секретару Петру Роквићу. За смену председника и првог оперативца савеза гласала су 23 делегата, против 19. Тада је и формирана Скупштинска комисија за организацију ванредне изборне Скупштине БСС у коју су именовини Љубомир Живановић (трка “Кроз Србију“), Радимир Поваловић (Полицајац) и Игор Јемцов (Прогресив, Београд).
Са састанку у Београду чланови Скупштинске комисије су  упутили и саопштење  клубовима и медијима у коме се каже и да ће препоручити канцеларији БСС да до 10. априла достави записник са Скупштине БСС од 30. марта, као и списак свих чланова БСС, и што је најважније, допуњени и образложени финансијски извештај закључно са 30. мартом, у коме морају да буду навадена сва потраживања и дуговања савеза. Са овим извештајима биће упознати сви чланови БСС и кандидати за председника.
На годишњој Скупштини БСС 30. марта није усвојен Извештај о раду председника БСС Драгана Достанића. Велику полемику изазвао и извештај о финансијском пословању уз констатацију да „финансијска консолидација савеза није урађена“. Делегати клубова и органзација су указали и не вома тежак положај организатора трка и такмичења  у Србији због високе цене услуга МУП коју ни један члан БСС не може да плати средствима из буџета, што озбиљно прети да се бициклизам угаси, јер бициклисти немају дворане, сале, терене... да се такмиче већ то морају да раде на друмовима уз обезбеђену пратњу саобраћајне полиције.

Извор: Кућа добрих вести


Последњи пут измењено петак, 05 април 2013 19:44
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.
 

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани