Login

Марија Пантелић и Сентивански победници „Божићног турнира“ у Краљеву

Оцените овај чланак
(1 Глас)

1bozicnikraljevonsentivanskisapeharomКРАЉЕВО - Куглашица краљевачког Ибра Марија Пантелић и првотимац српсколигаша Краљева Марјан Сентивански освојили су прва места на традиционалном „Божићном турниру“ који је  успешно организовао Куглашки клуб Ибар из Краљева.

Пентелићева је са 499 чуњева била успешнија од  Марине Јокић из суперлигаша Срема из Руме која је оборила 485 чуњева и Иване Ивановић из београдског Победника која је треће место освојила са 478 чуњева.
 Марјан Сентивански је оборио, на захтевној куглани крај Ибра, 570 чуњева и убедљиво тријумфовао освојивши и награду од 8.000 динара. Други је био са 550 чуњева Славиша Петровић из суперлигаша Металца из Горњег Милановца и припала му је награда од 5.000 динара, док је треће место са 548 чуњева заузео Марко Кочовић (Ибар, Каљево) и освајио награду од 3.000 динара.
Трофеје и награде је урчио Љубинко Кочовић, директор овог традиционалног турнира.
Резултати, „Божићни турнир Краљево 2015“ – куглашице: 1. Марија Пантелић (Ибар) 499, 2. Марина Јокић (Сртем, Рума) 485, 3. Ивана Ивановић 478, 4. Ђурђа Ђуровић (обе Победник) 465, 5. Мира Милојевић (Чачак) 461 чуњ итд. Укупно девет куглашица.
1bozicnikraljevonagradeurucijedirektorljubinkokocovicКуглаши: 1. Маријан Сентивански (Краљево) 570, 2. Славиша Петровић (Металац, Горњи Милановац) 550, 3. Марко Кочовић (Ибар, Краљево) 548, 4. Ђорђе Петровић (Краљево) 544, 5. Дејан Трифуновић (Ниш пут) 537 чуњева итд. Укупно 21 куглаш.

Последњи пут измењено понедељак, 05 јануар 2015 13:18
Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.