Login

Борко Васиљевић 65. у Ларнаки

Оцените овај чланак
(0 гласова)

1larnakaselektormihajlovicivasiljevicЛАРНАКА - Млади српски стрелац на глинене голубове Борко Васиљевић, освојио је 65. место у конкуренцији 148 стрелаца на трећем овогодишњем Светском купу у гађању глинених голубова- трап у Ларнаки на Кипру.

Васиљевић је погодио 117 голубова (25, 25, 23, 20, 24). Немања Смиљанић је завршио је 75. месту са 116 голубова (25, 24, 20, 23, 24) док је Зоран Јакшић био 140. са 107 голубова (22, 20, 22, 24, 19).
Селекцију Србије је водио селектор Дејан Михајловић. Борко Васиљевић је учествовао о свом трошку.
За улазак међу шест који су се борили за медаље и две олимпијске визе, била су  потребна 122 голуба и чак 11 стрелаца са тим резултатом распуцавало је за четири места! Одмах су прошли  Давид Костелецки (Чешка), олимпијски шампион из Пекинга 2008, са 124 голуба и  Хрват Јосип Гласновић  са 123 голуба.
После полуфинала, у меч за злато пласирали су се Костелцки и Турчин  Јавуз Илман са максималних 15 голубова, а у меч за бронзу Гласновић са 14 и Веса Торнрос из Финске са 13 голубова. Пети је завршио Волас (САД) са 12, а шести Дајмонд (Аустралија) са 10 голубова.
 У финалу финала, Костелецки је са 13:12 савладао 27 – годишњег Илмана коме је то било прво финале на Светским куповима у каријери. За утеху, Турчин је освојио олимпијску визу. Костелецком, који има визу за Рио, ово је друга узастопна златна медаља ове године на Светским куповима, јер је тријумфовао и у Ал Аину у УАР у марту.
Јосип Гласновић је заузео треће место победивши Торнроса са 14:13. Пошто је хрватски стрелац већ имао олимпијску визу, Финац се радовао „улазници“ за  Рио...

Извор: Кућа добрих вести

Бранимир Васић

У дневном спортском новинарству радио је више од 33 године. Цео радни век провео је у листовима Спорт и Спортски журнал (у чијем је оснивању и учествовао). Извештавао је са Зимских олимпијских игара 1984. и Летњих олимпијских игара у Атланти 1996. и Атини 2004. Извештавао је и са више шампионата света у бициклизму, стрељаштву, куглању, боксу, кајаку и кануу, као и са десетак светских купова, више од 30 европских шампионата и са више од 20 Балканских шампионата у разним спортовима. Аутор је више спортских публикација.