После пројекција домаћих филмова биће одржани разговори са ауторкама. Цена улазница износи 300 динара.
Обимни корпуси редитељки у оквиру националних кинемаографија појављивали су се са таласом феминизма и великих турбуленција у постшездесетосмашком периоду, наведено је на сајту Филмског центра Србије. Оквири су најчешће тражени у домену политичких и феминистичких активизама, што се поклопило с устоличењем женског писма у књижевности и наглашавања интимизма, што је иначе појам који је заправо наилазио на отпоре у појединим феминистичким круговима.
Фестивал савремених филмских ауторки на тераси Арт биоскопа Коларац својеврстан је детектор актуелног стања на тој сцени, с посебним нагласком на Домаћи програм. Свака редитељка у овом програму прича је за себе. Различитих поетика, генерација и културолошких полазишта, ове редитељке ипак имају заједнички садржилац, а то је да су сведочанство времена у којем нема колективистичких заноса, додаје се. Распршеност света и идеја на све стране сеје крхотине, које редитељке брижљиво сакупљају не би ли оставиле траг о себи, свом виђењу стварности и свом времену.
Извор: Кућа добрих вести

У периоду између 14. и 21. августа у Арт биоскопу Коларац у Београду биће одржано прво издање фестивала савремених филмских ауторки "Филмови на штиклама". Фестивал ће се одржавати на тераси овог здања. 
