A+ A A-

МАГНИФИКО 9. АПРИЛА У БЕОГРАДУ: Концерт у Дому омладине

Оцените овај чланак
(3 гласова)

magnifikkoooooРоберт Пешут – Магнифико, аутор „најскупље“ песме у кафани, Пукни зоро, првак самозваног жанра Балкан-дисцо-сцхлагер, наступиће у Београду 9. априла у 21 час, у Дому омладине у оквиру концерата Урбан Сессионс, Центра београдских фестивала - ЦЕБЕФ.

 

Са својим бендом, за којег каже да је у бољој форми него икада, Магнифицо припрема шоу на којем ће представити своју богату, тридесетогодишњу музичку каријеру.

 

“Мало ћемо да певамо, мало ћемо се “јежити”, смејати и пустити по коју сузу и међусобно делити радост и весеље,” поручује Магнифицо и додаје: “Осећам се привилегованим и срећним што могу свирати у Београду.”

 

Љубљанчанин који важи за једног од најинтригантнијих музичких имена Словеније и бивше Југославије успео је да његове песме буду чак и тема дискусије у Европском парламенту, док су хитови као што су Хир Ај Кам Хир Ај Го и Гиве Ми Мани, са издавачком кућом Сонy обишли цео свет.

 

Магнификове песме су саставни део не само балканске филмографије, као што су „Сенке над Балканом“, „Монтевидео, Бог те видео“ и „Хотел Београд“, већ и популарних америчких серија “CSI Miami” и HBO шпанске серије “Foodie Love”.

 

Песме, Само мало, Цици Мици и Дивна постали су класици са статусом евергрина.

 

 

Извор: Кућа добрих вести


Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани