A+ A A-

САВА ЦЕНТАР: Концерт Barcelona Gipsy balKan Orchestra 17. октобра 2025

Оцените овај чланак
(2 гласова)

barselonagipsiСветски позната атракција world music сцене и миљеници домаће публике, чувени међународни ансамбл Barcelona Gipsy balKan Orchestra, одржаће београдски концерт 17. октобра 2025. године са почетком у 20 часова у Сава центру.

 

Улазнице се могу набавити на Ticket Vision продајним местима и онлајн на tickets.rs .

 

 

re" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen="true"> <

 

Овај бенд је радо виђен широм света и изводи песме на многим језицима: шпанском, српском, руском, ромском, италијанском... Седиште бенда је у Барселони и тренутно наступа са члановима:

Маргерита Абита (вокал, Италија),

Иван Ковачевић (контрабас, Србија),

Жулијен Чанал (гитара, Француска),

Алберт Енкаминанко (перкусије, Шпанија),

Олександр Сора (виолина, Украјина),

Пере Ноласк Туру (виолина, Каталонија – Шпанија),

Фернандо Салинас Олкоз (хармоника, Шпанија),

Хави Пендон (кларинет, Шпанија).

 

За наше поднебље најзначајније име у бенду је Иван Ковачевић, рођени Београђанин који већ око две деценије живи у Барселони и са својим пријатељима чини бенд Barcelona Gipsy balKan Orchestra. Овај бенд је крајем 2020. године објавио албум „Нова ера“, а 2024. албум „7“ са новом певачицом Маргеритом Абитом, пореклом са Сицилије, са којом је објавио обраду чувене песме „Маријо, дели бела Кумријо“ и чувену песму Силване Арменулић „Циганине, свирај, свирај“. На албуму „7“ издвојила се оригинална песма Иве Кнежевић „Тисом тише“ инспирисана пределима Војводине, чији је текст пун симболике обичаја, а мелодија евоцира летње ноћи на салашу, праћене лаганим нотама чардаша.

 

Овај ансамбл одржао је концерте у Барселони и Београду 2017. године на којима је гост био Бора Дугић, а 2022. године одржали су унапред распродат концерт у Ботаничкој башти у оквиру Garden Sessions серије концерата. На пролеће 2025. објавили су сингл „Зрејло је жито“.

 

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra представља свој ауторски материјал, како инструментални тако и вокални. Традиција музике балканских земаља је главни мотив композиција ове групе из каталонске престонице. Концерт у Сава центру организује Центар београдских фестивала (ЦЕБЕФ).

 

 

 

Извор: Кућа добрих вести

 

 

 

 


Последњи пут измењено уторак, 03 јун 2025 21:51

Остави коментар

Поља обележена (*) су обавезна. Основна употреба HTML кода је дозвољена.

...:::.„Кућа добрих вести“ не сноси одговорност за садржаје линкова који воде на друге интернет странице (спољашње везе) .:::... © Кућа Добрих Вести 2015

Пријави се или Региструј се

Facebook корисник?

На сајт се можете пријавити и са вашим Facebook налогом.

Пријави се са Facebook налогом

ПРИЈАВИ СЕ

Региструј се

Регистрација корисника
или Одустани